הווטו של נתניהו: מסכים להתראיין - כל עוד זה לא לרביב דרוקר

לאחר שבועות ארוכים שבהם סירב להתראיין לכלי תקשורת מרכזיים, נתניהו אישר ראיונות לשלושת ערוצי הטלוויזיה המרכזיים - בתנאי שדרוקר לא ייקח חלק בהם ■ עו"ד אלדד יניב, מועמד המחנה הציוני לכנסת: "גם בערוצים 1 ו-2 צריכים לבטל את הראיון עם נתניהו"

נתי טוקר

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להתראיין הערב לשני ערוצי הטלוויזיה, ערוץ 2 וערוץ 1, אך נכון לעכשיו הוא לא יעניק ראיון לערוץ 10. הסיבה: בלשכת ראש הממשלה סירבו לאפשר לפרשן ערוץ 10 רביב דרוקר להשתתף בראיון. בעקבות כך, החליט מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז, לבטל את הראיון.

לאחר שבועות ארוכים שבהם סירב נתניהו להתראיין לכלי תקשורת מרכזיים והעדיף ראיונות אצל מראיינים אוהדים, לשכתו אישרה ראיונות לשלושת ערוצי הטלוויזיה המרכזיים. הראיונות אמורים להיערך היום, אחר הצהריים, וישודרו במהדורות הערב.

כתבות נוספות ב-TheMarker

הנקמה ב"ישראל היום": חצי מיליון עותקים חינם לעיתון להפלת נתניהו

צפו: קליפ הבחירות הכי טוב שתראו

הראיון של רביב דרוקר עם עורך דינו של נתניהו

אלא שבמטה הליכוד התעקשו שדרוקר לא ייקח חלק בראיון. דרוקר הוא העיתונאי שפירסם סדרת תחקירים על משפחת נתניהו ואת פרשת ביביטורס. דרוקר היה אמור לראיין את נתניהו יחד עם מגישת המהדורה תמר איש שלום.

בערוץ 2 צפויה יונית לוי לראיין את ראש הממשלה. בערוץ 1 צפוי יעקב אילון, מגיש מבט, לראיין את נתניהו. בעבר ראיין דרוקר את נתניהו, אך כעת הטילו בליכוד וטו על השתתפותו והראיון נכון לעכשיו בוטל. טרם נמסרה תגובת מטה הליכוד וערוץ 10.

עו"ד אלדד יניב, הנמצא ברשימת המחנה הציוני לכנסת, התייחס לפרשה ומתח ביקורת חריפה על נתניהו. "לו הייתי אבי וייס או איילה חסון (מנהלי חדשות 2 ו-1, בהתאמה) הייתי מודיע לנתניהו שפסילת דרוקר תגרור ביטול הראיונות גם בערוצים 1 ו-2", אמר יניב.

נשיאת מועצת העיתונות, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, הוסיפה: "מבלי להתייחס למקרה הנוכחי שאינני מכירה את פרטיו, באופן עקרוני איש ציבור לא בוחר עיתונאי שיראיין אותו. זה לא נראה דבר ראוי בדמוקרטיה. מרואיין לא אמור לבחור עיתונאי שיהיה נחמד אליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker