ג'רוזלם פוסט תובע חברת מדידה: "נתוני חשיפה שגויים גרמו נזק של 2 מיליון שקל"

לטענת ג'רוזלם פוסט, "על פי אתר אלקסה, ישנה עדיפות לאתר ג'רוזלם פוסט על פני מתחריו" וכי אתר Similar Web "סוטה ב-72% מנתון האמת" ■ Similar Web: "הזמנו את Jpost.com לחבר את החשבון שלהם אלינו אולם נתקלנו עד כה בסירוב"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עיתון "ג'רוזלם פוסט", שבשליטת אלי עזור, הגיש תביעת נזיקין על סך מיליון שקל נגד חברת סימילרווב, שמבצעת מדידה של אתרי אינטרנט ומעניק למפרסמים נתונים לגבי חשיפה לאתרי אינטרנט, בדומה לשירותים כמו אלקסה, בטענה כי האתר פירסם ברשלנות נתונים שגויים שפגעו בו. העיתון גם מבקש צו מניעה מפרסומים נוספים של סימילרווב.

לטענת ג'רוזלם פוסט, "על פי אתר אלקסה, ישנה עדיפות לאתר ג'רוזלם פוסט על פני מתחריו". בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד חיים בן יעקב, ממשרד עורכי הדין בן יעקב, שוימר, דולב, נטען כי אתר סימילרווב "סוטה ב-72% מנתון האמת". לטענת העיתון, האתר פירסם נתונים שגויים על ירידה בשיעורי החשיפה לאתר ש"השפיעו באופן מובהק על בחירת המפרסם הפוטנציאלי". בכך נטען כי נגרם לעיתון נזק של 2 מיליון שקל בגין ירידה במכירות שטחי הפרסום. טרם הוגש כתב הגנה.

מ-SimilarWeb נמסר בתגובה: "הופתענו ללמוד דרך פוסט שפורסם היום ב-Jpost.com שקבוצת ה-Jerusalem Post הגישה תביעה נגד SimilarWeb.

"עד כה לא קיבלנו פנייה רשמית לגבי תביעה זו מהקבוצה. ב-SimilarWeb אנחנו בונים סטנדרט חדש למדידת העולם הדיגיטלי ומספקים הערכות עבור מיליוני אתרים ומיליוני משתמשים ברחבי העולם.

"SimilarWeb מאפשרת לכל חברה שמרגיש צורך להציג שקיפות מדויקת יותר של התנועה לאתר, לחבר את חשבון האנליטיקס שלהם אלינו. ברגע שחשבון מחובר אלינו אנו מציגים אינדיקציה לכך בעמוד האנליזה של אותו אתר בתוך SimilarWeb.com. הזמנו את Jpost.com לחבר את החשבון שלהם אלינו אולם נתקלנו עד כה בסירוב.

"אנו מרגישים ש-Jpost.com מספקים מערך חדשות איכותי ונחוץ עבור קהל הקוראים הבינלאומי שלהם. לאחרונה חברת SimilarWeb נכללה ברשימת עשרת הסטארט-אפים המבטיחים ביותר לשנת 2015, מה שהסב לנו גאווה רבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker