ערוץ 24 מבקש הקלות: הפחתה במחויבויות ובמוסיקה ישראלית

בעלי הערוץ: "תקופה ארוכה אנו מצויים במשבר כלכלי המערער את היציבות הכלכלית ומאיים על המשך קיומו של ערוץ 24"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

המועצה לשידורי כבלים ולוויין יצאה באחרונה בהליך שימוע שבו תיבחן האפשרות להעניק הקלות לערוץ מוסיקה 24, שבשליטת קשת. הערוץ, שניזון מפרסומות, שקוע בהפסדים ולפי פרסומים קודמים הערוץ הפסיד 40 מיליון שקל ב-2012-2013.

יו"ר מועצת הכבלים החדשה, ד"ר יפעת בן חי-שגב, תומכת באופן עקרוני בהסדרת פעילות הערוצים הייעודיים, שרובם שרויים בקשיים כלכליים.

הערוץ הגיש בקשה לתיקון רישיונו משום ש"תקופה ארוכה הוא מצוי במשבר כלכלי המערער את יציבותו הכלכלית ומאיים על המשך קיומו". הערוץ ניזון מפרסומות ולטענת הערוץ יש התכווצות בפרסום, ולצד זאת יש שינויים בהרגלי הצריכה של תוכן מוזיקלי.

יפעת בן חי שגבצילום: תומר רוטנברג

המועצה שוקלת להפחית את מחויבויות התוכן של הערוץ. כיום המחויבויות הן לפחות 24 מיליון שקל בשנה או 40% מההכנסות. לפי השינוי המוצע, מינימום ההשקעה יירד ל-21.6 מיליון שקל, או 60% מההכנסות. הסיכוי שהיקף ההכנסות יעלה הוא מזערי, כך שבפועל המשמעות היא הפחתה של 2.4 מיליון שקל במחויבויות התוכן.

בנוסף, כיום הערוץ מחויב לשדר מוזיקה ישראלי מעורבת – כלומר לפחות 60% מוזיקה ישראלית. בערוץ מבקשים לשנות את התמהיל רק ל-51% מוזיקה ישראלית ולא 60%.

במקביל, לערוץ מותר כיום לשדר רק 5% תכנים שאינם מוסיקליים (72 דקות ביממה), למשל לייף סטייל. לפי השינוי המוצע בתנאי הרישיון היקף השידורים של תכניות בתחום התרבות וסגנון החיים ושל תכניות מעורבות לא יהיה כאחוז מכלל השידורים אלא קבוע - שלוש שעות ביממה, אך לא בשעת צפיית שיא. בכל מקרה, ההשקעה בתוכניות אלה לא תוכר בכל הנוגע למחויבויות התוכן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker