תחקיר "ברקוד" בערוץ 10: חצי מברי המים מזוהמים יותר מברז רגיל

מבדיקה של התוכנית עולה כי איכות המים במכשיר הסינון ובברז היו זהות, במחצית מהן התגלה מספר רב יותר של חיידקים דווקא בבר המים - בעוד המים בברז היו בריאים יותר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים48
נתי טוקר

ברי המים, מכשירי הסינון של החברות השונות, אינן ערובה לאיכות טובה יותר של מים. מבדיקה שנעשתה על ידי התוכנית "ברקוד" בערוץ 10 עולה כי במרבית הבדיקות, איכות המים במכשיר הסינון ובברז היו זהות, במחצית מהן התגלה מספר רב יותר של חיידקים דווקא בבר המים - בעוד המים בברז היו בריאים יותר.

הממצאים יפורסמו הערב בתחקיר בפינה "ברקוד" במהדורה המרכזית בחדשות ערוץ 10. הפינה החדשה בתחום הצרכנות תוגש על ידי העיתונאית נגה ניר-נאמן. הפינה תשודר פעמיים בשבוע ויצטרף למוסף הכלכלי "אנליסט" ולסדרות הכתבות המשודרות לאורך השבוע במהדורה. ניר-נאמן היא כתבת הצרכנות והתעופה של חדשות 10 מזה 12 שנה, ונמנתה עם צוות מקימי החברה.

כתבות נוספות ב-TheMarker

נגה ניר נאמןצילום: ענבל מרמרי

בתוכנית נבדקו ברי מים של חברות כמו תמי 4, אלקטרה בר, ארומה ישראל, צלול והדס פתרונות סינון. משרד הבריאות מסר בתגובה כי "התוצאות מעידות כי אין ערובה לכך שהמים בברים בריאים יותר".

תמי 4 מסרה כי "המים המטוהרים והמסוננים של מכשירי תמי 4 עומדים בתקינה הגבוהה ביותר בישראל ובעולם. ספירת החיידקים שנמצאה בבדיקה עומדת בתקינה הנדרשת". חברת צלול מסרה כי "הלקוחה שהוצגה בכתבה רכשה את בר המים לפני כ-4 שנים אך באופן שיטתי דחתה את החלפת המסנן. החברה מתזכרת את כל לקוחותיה אשר מחזיקים בבר מים וקוראת להם להחליף את המסנן כל שישה חודשים".

חברת הדס פתרונות סינון מסרה כי "כלי סינון המים מצריך תחזוקה הולמת ושוטפת הכוללת החלפת מסנן בתדירות הנדרשת במקביל לניקוי יסודי של כלי קיבול המים בתוך המתקן אחת לתקופה הנקבעת בהתאם למוצר שבו משתמש הלקוח. הלקוח שהוצג בכתבה לא החליף באמצעותנו את כלי הקיבול".

אלקטרה בר מסרה כי "החברה מברכת על המבחן, ושמחה על התוצאות שעלו מהבדיקות הביתיות. חשוב לציין שברי המים של אלקטרה בר נבדקו ואושרו על ידי מכון התקנים כבעלי תווי התקן הישראלים המחמירים 1505 ו-5452 למערכות לטיפול במי שתיה, והינם בעלי איכות ללא פשרות. התוצאות במתקנים הנמצאים במקומות הציבוריים שצוינו, ייבדקו ויטופלו".

מארומה ישראל נמסר כי "החברה עוקבת אחרי הוראות יצרני בר המים ולכן מופתעת מהתוצאות. הנושא יילמד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker