יוסי מימן מתעקש: אמשיך לשלוט בערוץ 10

יו"ר קבוצת מקאן אריקסון, אילן שילוח, ממשיך לנהל מו"מ על כניסתו כמשקיע לערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

בעל השליטה בערוץ 10, יוסי מימן, מעוניין להמשיך להחזיק בשליטה בערוץ 10. בעבר הסכים מימן להעביר את השליטה לידיו של רון לאודר כאשר היה לאודר בעל המניות היחיד שהזרים כספים לערוץ, ובהמשך חיפש מימן משקיעים שייטלו ממנו את השליטה בערוץ. ואולם כעת, במשא ומתן מול משקיעים השוקלים להזרים כסף לערוץ ובוחנים גם רכישת השליטה, מתעקש מימן להמשיך לשלוט בחברה.

מקורבים לבעלי המניות אומרים כי מימן מעוניין להמשיך להחזיק בערוץ לאור התוכנית האסטרטגית שמיישם מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, לערוץ רזה ומאוזן שלא יזדקק להזרמות קבועות. מימן מעוניין שרוכשים פוטנציאליים ישלמו גם לו עבור מניותיו בערוץ, והוא לא יסתפק בהזרמת כספים לקופה. הצהרה כזו של מימן עשויה לעכב כניסת בעלי שליטה חדשים לערוץ.

כפי שנחשף ב–TheMarker, יו"ר קבוצת מקאן אריקסון ומשקיע ההיי־טק אילן שילוח מנהל מגעים לכניסתו כמשקיע לערוץ. שילוח אף פנה בשבועות האחרונים לממונה על ההגבלים כדי לבחון אם יוכל לרכוש את השליטה בערוץ 10 בעוד הוא מכהן כיו"ר קבוצת הפרסום הגדולה בישראל, מקאן תל אביב, המחזיקה גם בחברת רכש המדיה יוניברסל. יוניברסל היא חברת רכש המדיה שהעניקה לערוץ 10 מקדמות בגובה של כ–36 מיליון שקל, שאיפשרו לערוץ לשלם את חובותיו לרשות השנייה.

ההערכות הן כי הוא שילוח מתכוון להזרים לערוץ כ–40 מיליון שקל, הדרושים כדי לייצב את מצבו התזרימי ולהשקיע בתוכניות לעתיד. במקביל, מקיים הערוץ מגעים עם קבוצת תיא תקשורת, שבבעלות אמי גניגר ובניהולו של יואב פרץ, לאפשרות שייכנסו כמשקיעים לערוץ. מקורבים לערוץ אומרים כי מתקיימים מגעים גם עם יו"ר בנק הפועלים לשעבר, שלמה נחמה, ושתי קבוצות זרות נוספות.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

ב–2005 סוכמה עסקה שבה אמור היה שילוח להחזיק 10% הערוץ — אך זו התפוצצה בשל חילוקי דעות בין בעלי המניות. שילוח מכר את כל מניותיו 
במקאן תל אביב, אך הוא עדיין 
משמש יו"ר החברה.

ערוץ 10 אמור להיסגר בסוף יוני, אלא אם הרשות השנייה תעניק לו רישיון קבוע לשידורים. הערוץ מקווה כי יינתן לו רישיון על בסיס הטענה כי הוא יציב פיננסית גם ללא משקיעים.

ברשות ההגבלים סירבו להגיב. שילוח מסר כי הוא נשאר יו"ר קבוצת מקאן אריקסון. מנציגיו של יוסי מימן לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker