השופט ג'ובראן: נאום נתניהו בקונגרס עשוי להיות תעמולה - וישודר בהשהיה

עמדת היועמ"ש, וגם עמדת הרשות השנייה, היתה כי יש לשדר את הנאום משום שיש בו ערך חדשותי ■ את העתירה הגישו יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון ואלדד יניב

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו בקונגרס עשוי להפוך לתעמולת בחירות, ולכן ישודר בהשהיה של חמש דקות. זאת כדי לאפשר לעורכים הראשיים להפסיק את הנאום אם יגלוש לתעמולה - כך החליט היום (ב') השופט סלים ג'ובראן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית.

"ללא קשר לכוונת ראש הממשלה או מפלגת הליכוד, לנאום נתניהו בקונגרס פוטנציאל רב להשפיע על ציבור הבוחרים, וכפועל יוצא להוות תעמולה", כתב ג'ובראן בהחלטה. את העתירה הגישו יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון ואלדד יניב.

גו'בראן גם הביא בחשבון את הדיווחים הרבים בתקשורת בנוגע לנאום וכן את "התבטאויותיהם של מספר חברי קונגרס דמוקרטיים, שהצהירו כי אין בכוונתם להיות נוכחים במהלך הנאום". עובדות אלה הביאו את השופט ג'ובראן לקבוע כי "טענות אלה (בנוגע לתכליתו האחרת של הנאום) אינן משוללות יסוד".

עם זאת, ג'ובראן כתב כי במבחן ההיגיון הבריא והשכל הישר, "הייתכן שנאומו של ראש הממשלה בפני הקונגרס בסוגיה קיומית לעתידה של ישראל בעת קריטית במהלך המשא ומתן בין המעצמות הבינלאומיות לאיראן לא ישודר בערוצי הטלוויזיה?".

רה"מ נתניהוצילום: גיל כהן-מגן

עמדת היועמ"ש, וגם עמדת הרשות השנייה, באמצעות יועמ"ש של הרשות הילה שמיר ועו"ד יאיר עשהאל, היתה כי יש לשדר את הנאום משום שיש בו ערך חדשותי. גופי השידור עצמם לא הביעו עמדה בנושא.

גישת הביניים שקבע ג'ובראן היא כי הנאום ישודר בישראל בהשהיה של חמש דקות כדי שהעורכים הראשיים של כלי התקשורת יוכלו לצפות בהם בשידור חי, ובאם דבריו של ראש הממשלה "יגלשו לכדי תעמולת בחירות בהתאם למבחני הדומיננטיות – ישמיטו מהנאום את אותן אמירות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker