למרות החרם של חדשות ערוץ 10: אבי בניהו רואיין לתוכניתו של רפי רשף

לפני כמה חודשים התקבלה החלטה שלא לראיין את בניהו, החשוד בפלילים בפרשת הרפז ■ אך בהפקה של רשף, שאינה שייכת לחברת החדשות, בחרו לראיין את דובר צה"ל לשעבר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

האם המדיניות של ערוץ 10 – לא לראיין חשודים בפלילים או כאלה שהוגש נגדם כתב אישום – עדיין תקפה? לפני כמה חודשים התקבלה בערוץ החלטה שלא לראיין את אבי בניהו, החשוד בפלילים בפרשת הרפז. אך השבוע בניהו זומן לראיון בתוכנית האקטואליה של רפי רשף, בערוץ.

השבוע זומן בניהו לתוכניתו של רשף, שם התראיין בנוגע לסוגיית העימות הטלוויזיוני במערכת הבחירות והתבקש לפרשן את העימות האחרון בישראל, בין יצחק מרדכי לבנימין נתניהו ב-1999. ההפקה של רשף אינה שייכת לחברת החדשות של ערוץ 10 בניהולו של גולן יוכפז, אלא לחברת הפקות חיצונית של רשף – ולכן ייתכן שבחברת החדשות לא היו מודעים לזימון של בניהו.

במהלך מבצע צוק איתן החליטו מנהלי ערוץ 10 שלא לשלב בשידורים מרואיינים שמעורבים בחקירות או כאלו שהורשעו בפלילים. אמנם בערוץ טענו שמדובר בהחלטה עקרונית (לא לאפשר "לחשודים או מעורבים בפלילים למרק את הביוגרפיה הבעייתית שלהם דרך שידורי המלחמה"), אך בפועל היא התמקדה במרואיין פופולרי אחד – דובר צה"ל לשעבר, תא"ל אבי בניהו. המשטרה המליצה להעמידו את בניהו לדין בגין הפרת אמונים, השמדת ראיות ושיבוש הליכי משפט.

אבי בניהו באולפן פגוש את העיתונות

עם פרסום ההחלטה של ערוץ 10 עלו תהיות, האם הוא יעמוד מאחורי ההחלטה הזו במקרים נוספים, כמו למשל אריה דרעי שהורשע בפלילים. גורמים בתקשורת טענו כי ההחלטה היא פרסונלית נגד בניהו, והתקבלה בין השאר על רקע המאבק בינו לבין אילן שילוח – סביב תביעת הדיבה שבניהו הגיש על מודעת הפוטש שפירסם שילוח.

מערוץ 10 לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker