נתניהו ראש בראש נגד מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס

נתניהו שיתף בפייסבוק: "נוני מוזס חסר כל חזות של מצפן מוסרי" ■ ראש הממשלה החל בשבועות האחרונים לשתף בדף הפייסבוק שלו כתבות מאתרי האינטרנט שמצדדים בו ובעמדותיו

נתי טוקר

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עושה עוד צעד במאבק נגד מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס. היום שיתף נתניהו בדף הפייסבוק שלו טור שהתפרסם בעיתון "ישראל היום" שתקף באופן חריף את מוזס ואת קבוצת ידיעות תחת הכותרת "קמפיין הבחירות הכי וולגרי, בהובלת השנאה של נוני מוזס".

נתניהו החל בשבועות האחרונים לשתף בדף הפייסבוק שלו כתבות מאתרי האינטרנט שמצדדים בו ובעמדותיו. הוא נימק את הצעד הזה בטענה שלפיה התקשורת מתנגדת לו ומפרסמת רק פרסומים מכפישים נגדו ונגד רעייתו.

מי שמוביל את הסיקור השלילי לנתניהו הוא קבוצת ידיעות, כולל עיתון "ידיעות אחרונות" ואתר ynet, שמסקרים באופן מוטה לרעה את נתניהו - כחלק מהתחרות ב"ישראל היום", שמטה את הסיקור לטובתו של נתניהו.

הטור שנתניהו שיתף, שנכתב על ידי איזי ליברל, איש העסקים יהודי-אוסטרלי ותומך ידוע של הימין ושל נתניהו, כולל מתקפה נגד כל התקשורת, אבל בעיקר נגד מוזס. "הגרוע ביותר הוא 'ידיעות אחרונות'. ניתן להתרשם שהמו"ל נוני מוזס חסר כל חזות של מצפן מוסרי. דומה שהוא מפגין שנאה ארסית כלפי נתניהו, שנאה שהפכה קשה יותר בגלל הצלחת המתחרה העיקרי של מוזס, 'ישראל היום'", נכתב בטור ששיתף נתניהו.

שיתוף הכתבה מ"ישראל היום" בעמוד הפייסבוק של בנימין נתניהוצילום: מתוך עמוד הפייסבוק של רה"מ נתניהו

עוד נכתב כי "נראה שמוזס הינחה את עובדיו לבצע דמוניזציה לנתניהו, והפך את הכותרת הראשית שלו לעיתונות ביבים עם פלקטים של מתקפות אישיות נגד נתניהו ורעייתו. ואולם, אותו העיתון בדיוק הוא שקידם את אהוד אולמרט כראש הממשלה הבא, גם לאחר שזה הורשע באופן רשמי בבית המשפט. התנהגותו של 'ידיעות אחרונות' מהווה חרפה לתקשורת הישראלית כולה".גם בחשבון הטוויטר של נתניהו שותף הטור של ליברל שפורסם ב"ג'רוזלם פוסט".

עד כה נתניהו נזהר מלתקוף באופן ישיר את ידיעות אחרונות ואת המו"ל מוזס. בעבר השתתף בתוכנית "מצב האומה" ושם רמז כי מאחורי הצעת החוק להגבלת "ישראל היום" "ידיעות אחרונות" וכי"יש מי שמתמרץ אותם (את הח"כים שהגישו החוק), יש מי שמתגמל אותם". עוד אמר נתניהו באותה תוכנית כי " יש עיתון אחד ("ידיעות אחרונות", נ"ט) שהוא תמיד נגד, והוא בתשלום. יש אחד שהוא יותר מאוזן ("ישראל היום", נ"ט) והוא בחינם. העיתון שבתשלום, שהוא נגד, מציע עכשיו הצעת חוק 'בואו נסגור את העיתון שבחינם'. אני לא מכיר עוד מדינה שאוסרים בחוק לחלק עיתונים בחינם".

השיתוף של נתניהו מגיע לאחר שעשרות פעילים של צעירי הליכוד ערכו ביום ראשון הפגנה מול מערכת ידיעות אחרונות. מי שאירגן את ההפגנה הוא דוד שהאן, יו"ר צעירי הליכוד.

צילום: מרק ישראל סלם

לדבריו, "הגענו להפגין נגד מסע ההכפשות של קבוצת ידיעות אחרונות נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשפחתו. ידיעות אחרונות הפסיק להיות עיתון והפך להיות צהובון שכל מה שהוא רוצה זה לקדם אג'נדה שמשרתת את השמאל - ולא פחות מכך יש שם אינטרסים כלכליים של ידיעות שבגללם הם מעדיפים שהממשלה הבאה תורכב על ידי בוז'י וציפי ולא על ידי נתניהו".

שהאן טען כי ראש הממשלה עצמו ואנשי הקמפיין של הליכוד לא היו מעורבים בהחלטה להפגין נגד ידיעות. כעת עולה נתניהו לשלב הבא ונותן חשיפה למתקפה חריפה נגד מוזס.

טרם נמסרה תגובת "ידיעות אחרונות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker