סיכול ממוקד |

פייסבוק חסמה גם את הפרופילים האישיים של מנהלי סטטוסים מצייצים

בשונה מסטטוסים מצייצים, הדפים האישיים של בני הזוג עדיין נמצאים באוויר וניתנים לקריאה, אבל הפרופילים האישיים חסומים ולא ניתן להעלות פוסטים חדשים, להגיב או לתקשר באמצעות הודעות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

פייסבוק לא משאירה שבויים : אתמול בלילה חסמה הרשת החברתית גם את חשבונות הפייסבוק האישיים של בני הזוג אבי לן ועדי בנטוב-לן, שניהלו את עמוד הפייסבוק סטטוסים מצייצים. השניים לא יכולים כעת לגשת לחשבון האישי שלהם, שבאמצעותו ניהלו בימים האחרונים את המאבק בפייסבוק.

אתמול בערב הודיעה פייסבוק כי המטה הבינלאומי החליט את דף הפייסבוק , וזאת לאחר שנחשף כי נמכרו בו פוסטים. פייסבוק גילתה כי הזהירה כמה וכמה פעמים את מנהלי הדף שלא ימכרו סטטוסים, ולאחר שנחשף כי אכן נמכרו בו ססטוסים בניגוד לתקנון – הוחלט לחסום את הדף לצמיתות, זאת למרות התחייבויותו של לן שמעתה ואילך לא ימכור סטטוסים.

כותרות נוספות ב-TheMarker

עדי סופר תאני, מנכ"לית פייסבוק ישראלצילום: עופר וקנין

הבוקר הופתעו בני הזוג לגלות כי פייסבוק הלכה צעד נוסף וחסמה גם את דפיהם האישיים. בשונה מססטוסים מצייצים, הדפים האישיים של בני הזוג עדיין נמצאים באוויר וניתנים לקריאה, אבל הפרופילים האישיים חסומים ולא ניתן להעלות פוסטים חדשים, להגיב או לתקשר באמצעות הודעות. ייתכן כי פייסבוק נוקטת בצעד חריף כל כך משום שלן ניהל בימים האחרונים ובמנכ"לית פייסבוק לשוק הישראלי, עדי סופר-תאני. בדף הפייסבוק שלו הוא העלה עיבוד פוטושוף של סופר-תאני כשהיא כביכול שופטת, והוא כינה את הרשת החברתית "דיקטטורה".

אתמול, לאחר הפרסום ב-TheMarker על הורדת הדף לצמיתות, כתב לן כי זו "התנהלות ברוטלית" וכי "סגרו את אמצעי המדיה מספר אחת של האזרח הפשוט אשר סייע לאלפי ישראליים אשר קולם לא נשמע באמצעי המדיה המסורתיים". לן קרא לציבור להצטרף לעמוד מחאה שהקים נגד סגירת סטטוסים מצייצים.

אתמול הגיבה פייסבוק להסרה לצמיתות של סטטוסים מצייצים ומסרה כי "לא נוכל לקבל ניסיונות להטעות את האנשים שמשתמשים בשירות שלנו. הדף המדובר הפר שוב ושוב את המדיניות שלנו - על אף האזהרות שקיבל, ועל כן הסרנו אותו". טרם נמסרה תגובת פייסבוק לגבי חסימת הפרופילים האישיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker