סטטוסים מצייצים - הגרסה הלא-מצונזרת: כמה עולה פוסט מצליח?

פרסום פוסט בודד עולה 7,500 שקל. חבילה של 10 פוסטים יכולה להגיע ל-84 אלף שקל ■ הגולשים עצמם אינם מודעים לכך שמדובר בפרסומת

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

"סטטוסים מצייצים הוא לא רק דף פייסבוק, אלא כלי תקשורת משפיע ביותר על סדר היום הציבורי ועל השיח ברשת" - כך נפתחת המצגת של חברת lan2lan של אבי לן, המפעילה את המותג ססטוסים מצייצים. בחברה מתארים את עמוד הפייסבוק המפורסם כ"קול העם' וכ"מדורת השבט".

אלא שמיד לאחר התשבחות העצמיות, החברה מציעה למפרסמסים יחסי ציבור - "שיתוף פעולה אסטרטגי שיכבוש את הרשת" - שעשוי להגיע לעלויות של עשרות אלפי שקלים בתמורה לקידום ופרסום מוצרים. הגולשים עצמם אינם מודעים לכך שמדובר בפרסומת ושיש מישהו שמממן את העלאת הפוסטים.

העלויות שהחברה מציגה נעות בין אלפי שקלים בודדים לעשרות אלפי שקלים. פרסום פוסט בודד עולה 7,500 שקל, ואם משלב בו סרטון וידיאו המחיר הוא 12 אלף שקל. חבילה של 10 פוסטים מגיעה לעלות של 52 אלף שקל, ואם אלה כוללים סרטי וידיאו המחיר הוא לא פחות מ-84 אלף שקל. המחירים האלה כוללים את עמלת משרד הפרסום בגובה של 15%.

לפי סטוטוסים מצייצים, פוסטים המזוהים כמסחריים יגיעו ל-200 אלף חשיפות. בחברה עצמה מודעים לכך שהצגה של פוסט כפרסומת עשויה לפגוע בחשיפה ובאמון שרוחשים לה הגולשים, לכן מדגישים במצגת כי "קמפיין שמזוהה כפרסומת לא ישיג ויראליות ולא יגיע לתוצאות אורגניות משביעות רצון", והציגו דוגמאות לתכנים שהיו למעשה פרסומת לכל דבר.

הדף של ססטוסים מצייצים הוא אכן אחד הנצפים בישראל, ועולים בו תכנים ויראלייים מרחבי הרשת. לפי נתוני החברה, יש 11.3 מיליון צפיות ביום לנתונים מהדף. הדף של ססטוסים מצייצים נותן לא פעם גיבוי דווקא למאבקים חברתייים כמו המאבק בחברת איקיוטק או שיתוף פעולה עם תוכנית "צינור לילה" נגד HOT ובכלל מאבקים חברתייים תחת המותג "החזית".

טרם נמסרה תגובתו של לן.

מפייסבוק נמסר כי "לפייסבוק יש מדיניות ברורה לגבי שימוש מסחרי בפלטפורמה, כל שימוש מסחרי במקומות שלא נועדו לכך מהווה הפרה של מדיניות זו. פייסבוק היא פלטפורמה של תוכן אמיתי ואותנטי, וכל תוכן ממומן צריך להיות מסומן ככזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום