הסוכנות מימנה שידורי חדשות 10 מפריז בעשרות אלפי שקלים - תמורת חשיפה

דובר הסוכנות: "שיתפנו פעולה כדי להפיק שידורים שחושפים את מצבם של יהודי צרפת ועבודתה של הסוכנות בתחום. שיתוף הפעולה כלל השתתפות בחלק מההוצאות"

נתי טוקר

הסוכנות היהודית מימנה בעשרות אלפי שקלים את השידור המיוחד של חדשות 10 מכיכר הרפובליקה בפריז, וזאת תמורת סיקור עבודתה של הסוכנות במהדורה. הסוכנות גם עשויה לממן את השידור הים (ג') של התוכנית "עושים צהריים" בגלי צה"ל.

מגישת החדשות של ערוץ 10 תמר איש-שלום שידרה אתמול (ב') את המהדורה המרכזית מפריז, ובמקום הוקם אולפן והוצבו צלמים וניידות שידור. עלות ערב שידורים כזה מוערכת בלפחות 100 אלף שקל. עם זאת, גורם המקורב לצדדים אומר כי הסוכנות העבירה לערוץ 10 מימון חלקי של כ-30 אלף שקל.

בחדשות 10 ניתן גילוי נאות בתחילת המהדורה ובסופה על המימון של הסוכנות.כאמור, גם בגלי צה"ל הגיעו להסכמה עם הסוכנות על מימון השידורים מחר, אך הנושא עדיין דרוש אישור של גורמים בצבא ובמערכת הביטחון. הסוכנות נוהגת מפעם לפעם לממן נסיעות של כתבים לחו"ל בעלות של אלפי שקלים בודדים - טיסה ומלון. הפעם, אומרים בשוק התקשורת, מדובר בהוצאה חריגה וגבוהה מאוד להפקה גדולה של שידורים, וזאת בתמורה לחשיפה. בחדשות 10 ובגל"צ אישרו את פרטי הידיעה.

יגאל פלמור דובר הסוכנות מסר בתגובה: "שיתפנו פעולה עם מי שפנה וגילה עניין, כדי להפיק שידורים שחושפים את המצב הנוכחי של יהודי צרפת ועבודתה של הסוכנות בתחום. שיתוף הפעולה כלל השתתפות בחלק מההוצאות".

נשיא צרפת עם נשיא הקהילות היהודיות בצרפת (הקונסיסטואר) יואל מרגיצילום: רויטרס

במענה לשאלה כיצד נבחרו כלי התקשורת שעמם החליטה הסוכנות לשתף פעולה אמר פלמור כי "לא ידוע לי שכלי תקשורת שפנה וביקש - לא נענה. ערוץ 2 אמנם הביע אי שביעות רצון מההפקה עם ערוץ 10 אך לא ביקש ולא הציע פרויקט משלו. מובן מאליו שנשמח מאוד לשתף פעולה בפרמטרים דומים עם כל כלי תקשורת שיגלה עניין בעבודת הסוכנות ובנושאים שבתחום טיפולה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker