אתר ביקורת העיתונות ה"עין השביעית" יפסיק לפעול תוך שלושה חודשים

האתר ממומן מכספי המכון הישראלי לדמוקרטיה, שנאלץ לקצץ תקציבו ■ צוות האתר בוחן אפשרויות חלופיות להמשך הפעלתו

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר טייג
אמיר טייג

אתר האינטרנט "העין השביעית" הודיע הערב (ד') כי הוא עומד בפני סגירה בשל קיצוצים בתקציב המכון הישראלי לדמוקרטיה, המממן את פעילותו. "אם לא יימצא מימון חלופי, יפסיק האתר לפעול בסוף מארס הקרוב", נכתב בידיעה שפורסמה באתר.

האתר - שהחליף מגזין באותו שם שחדל להתפרסם ב-2008 - מגדיר עצמו "בימה המזמינה את התקשורת הישראלית להתבונן על עצמה בשבע עיניים".

בשנים האחרונות מוביל האתר קו לוחמני למען חופש העיתונות, והזכות של הקוראים לקבל עיתונות שאינה מוטה לאינטרסים צרים. "העין השביעית" מוביל ביקורת נוקשה נגד קבוצת "ידיעות אחרונות", גוף העיתונות החזק בישראל.

תקציבו השנתי של אתר "העין השביעית" הוא כמיליון שקל. הערכות הן כי המכון הישראלי לדמוקרטיה נאלץ לקצץ את תקציבו ב-2015 בכ-10%.

"למעט תקופה קצרה בשנים 2010-2012, שבה זכה אתר 'העין השביעית' לתמיכה חלקית מבית הספר לתקשורת של המסלול האקדמי, המכללה למינהל, מומן המיזם העיתונאי על ידי המכון הישראלי לדמוקרטיה", אומרים כותביו העיקריים, שוקי טאוסיג, אורן פרסיקו ואיתמר ב"ז.

"השנה, תחת הנהגתו של נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה החדש, יוחנן פלסנר, נאלץ המכון להפעיל תוכנית קיצוצים נרחבת בתקציבו. לפני שבועות אחדים הודיע סגן נשיא המכון מרדכי קרמניצר לצוות האתר כי במסגרת תוכנית קיצוצים זו תקציב האתר ל-2015 יספיק לשלושה חודשים בלבד".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker