נתי טוקר

המהפכה בטלוויזיה הרב ערוצית יוצאת לדרך: סלקום תשיק ביום שני במסיבת עיתונאים את שירותי הטלוויזיה הרב ערוצית, ותחל להציע את השירות ללקוחותיה. האסטרטגיה השיווקית של החברה צפויה להיות מתקפה נגד HOT ו-yes בגין המחיר הגבוה, ועומס התכנים שכלל אינו נדרש לצרכן.

במכתבים שהפיצה היום (ד') סלקום לעיתונאים, הוצגו המחירים שאותם דורשות חברות הכבלים והלוויין עבור השירותים השונים, בעוד הלקוחות, לפי סלקום, צופים בשישה ערוצים בלבד באופן קבוע. "מה זה אומר? שלקוחות הכבלים והלוויין משלמים 44 שקל על כל ערוץ שהם רואים", כתבו בסלקום. סלקום עצמה צפויה לגבות כ-100 שקל עבור השירות הבסיסי של הטלוויזיה הרב ערוצית.

עוד כתבות ב-TheMarker:

הסופרמרקט שמעודד צרכנות נבונה - ולא רוצה להרוויח

בכירי לאומי עשו יד אחת עם עברייני מס

שירותי טלוויזיה של סלקוםצילום: סלקום

משרד החינוך מציע: קריאת פרק תנ"ך אחד ביום; העלות: 47 מיליון שקל

עוד נכתב כי "75% מלקוחות הכבלים והלוויין לא מזמינים סרטים וסדרות בתשלום ב-VOD". בסלקום הציגו סקר שלפיו "67% חושבים שהמחיר עבור הזמנת סרטים וסדרות ב-VOD גבוה מדי".

בשלב זה, החברה לא חושפת מה יהיה כלול בשירות שהיא תציע, אך מהחוברות שאותן חילקה לעיתונאים ניתן להבין כי רוב התוכן יוצע לצרכנים במתכונת של VOD. סלקום הציגה מחקרים שלפיהם "הקהל עובר לצפות בזמן שלו". בחוברת שחילקה סלקום נכתב: "האם מישהו עוד רואה תוכניות בזמן שהן משודרות?"

עוד נראה כי סלקום תשיק שירות מקביל גם לצפייה באייפד ותכלול בתוכו שירותים חברתיים. בכתבה ב-TheMarker סקרנו בעבר מה תציע סלקום בשירות שלה.

כך תיראה הטלוויזיה של סלקום

בכל הנוגע למחיר, כתבו בסלקום ש"המחיר מבלבל", משום שהוא "מורכב מגורמים רבים ומשתנה לפי התוכן", והוסיפו כי המחיר "אינו שקוף". לפי סלקום, "55% מלקוחות הכבלים והלוויין הם בני 34-20 ואינם יודעים כמה הם משלמים על חבילת התוכן שלהם".

לפי סלקום, התשלום ל-HOT עבור התקנה, ספורט ו-VOD הוא 342.90 שקל בחודש, ואילו ל-yes הוא 314.90 שקל. בסלקום שאלו: "למה לשלם כל כך הרבה ולראות כל כך מעט?".

מ-yes נמסר: "אנו מברכים על השקת המיזם האינטרנטי של סלקום. yes תמשיך להוביל את שוק הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל עם טכנולוגיה פורצת דרך ושירותי צפייה מתקדמים כמו yesGO, שירות הלקוחות המצטיין בארץ, סדרות חדשות מהטובות בעולם בשידור מקביל לארה"ב והפקות המקור זוכות הפרסים של החברה".

מ-HOT נמסר: "חברת HOT מאתגרת את השוק עם הצעות המחיר המשתלמות ביותר ומספקת ללקוחותיה את הטלוויזיה הרב ערוצית הטובה בישראל, ספריית ה-VOD המובילה, התוכן הישראלי הכי מדובר בשוק וממשקים טכנולוגיים מתקדמים. אנו מברכים על כל תחרות, אך מצרים על כך שסלקום בחרה לבסס את כניסתה על נתונים מטעים ומצגי שווא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום