שלמה נחמה מתעניין בהשקעה בערוץ 10; אילן שילוח עשוי להצטרף

(עדכון) העסקה תיחתם רק אם ערוץ 10 יקבל רישיון, ולפי גורמים מקרב בעלי המניות, בעל השליטה הנוכחי, יוסי מימן, יישאר בעל מניות מיעוט בערוץ ■ הרשות השנייה אמורה להתכנס מחר ולדון בנוגע לעתידו של ערוץ 10, שבשלב זה זיכיונו מסתיים בסוף השנה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

שלמה נחמה, שעבר יו"ר בנק הפועלים, הוא המשקיע שמביע התעניינות לשלוט בערוץ 10. נחמה פרש מראשות בנק הפועלים ב-2007 לאחר שורת תפקידים בכירים בחברות שבשליטת תד אריסון. כיום פועל נחמה בהשקעות בתחום האנרגיה.

בכוונת נחמה, יחד עם משקיעים נוספים, לקבל את השליטה בערוץ ולהזרים יותר מ-100 מיליון שקל לכיסוי החובות המיידיים של הערוץ ולהוציא לדרך הפקות לטווח הקרוב, אך לא להעביר הזרמות נוספות בהמשך בתקווה שהערוץ יעמוד על רגליו. לפי גורמים מקרב בעלי המניות בערוץ, המשקיעים צפויים לקבל את השליטה בערוץ, ואילו בעל השליטה הנוכחי, יוסי מימן, יישאר בעל מניות מיעוט בערוץ.

ואולם ההסכם עדיין רחוק עם קבוצת המשקיעים, וההבנות הושגו רק כדי להשיג את עמדת הרשות השנייה. כספי אמר ל-TheMarker כי "קבוצת משקיעים ישראלית שיגרה לערוץ 10 מכתב כוונות כללי שבמסגרתו קבעה את התנאים היסודיים מבחינתה לגבי המשך המו"מ לרכישת הערוץ. ייעודו של מכתב זה הינו לוודא את עמדת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו בכל הקשור לקיום תנאים אלה.  בשלב זה לא נחתם הסכם כלשהו". מעבר לזה סירב כספי להגיב.

משקיע נוסף שבחן בשנה האחרונה השקעה בערוץ 10 הוא משקיע ההיי-טק והפרסומאי אילן שילוח, יו"ר משרד הפרסום מקאן תל אביב ומבעלי חברת הפרסום הדיגיטלית מטומי וחממת הסטארט-אפים The time. שילוח בשלב זה אינו כלול בעסקה, אך אם יינתנו לערוץ הקלות לרישיון קבוע, הוא עשוי להשתלב בעסקה עם נחמה.

צילום: תומר אפלבאום

שילוח כבר נכנס ב-2005 לעסקה שבה אמור היה להחזיק 10% מערוץ 10. העסקה הזו התפוצצה בסופו של דבר לפני שמומשה בשל חילוקי דעות בין בעלי המניות בערוץ. כיום לשילוח אין אחזקות ישירות בתחום הפרסום, שכן הוא מכר את כל מניותיו במשרד הפרסום מקאן תל אביב, אך הוא עדיין משמש יו"ר החברה ומעורב בפעילות.

שילוח עצמו הכחיש את הדברים.

במסמך עצמו לא נקוב סכום ההשקעה, אך ההערכות הן כי הקבוצה תשקיע יותר מ-100 מיליון שקל – בעיקר כדי לכסות חובות מידיים של הערוץ.

מועצת הרשות השנייה אמורה להתכנס מחר (ה') ולדון בנוגע לעתידו של ערוץ 10, שבשלב זה זיכיונו מסתיים בסוף השנה. בדיון תבחן הרשות אפשרות לחלט ערבויות של ערוץ 10, לאור חובות של כ-36 מיליון שקל לרשות בגין אי תשלום דמי זיכיון ודמי הפצה. מבחינת ערוץ 10, הצגה של משקיע חדש במועד זה חיונית כדי לעודד את מקבלי ההחלטות לקבל החלטה להציל את הערוץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker