סופר קופיקס: אבי כץ מקים רשת סופרמרקטים שתמכור מוצרים ב-5 שקלים

הסניפים ישתרעו על פני 400-150 מ"ר במרכזי ערים ויכללו 600 מוצרים בלבד ■ הסניף הראשון צפוי להיפתח באפריל ובכוונת הרשת לפתוח, בשלב הראשון, כ-20 סניפים בכל רחבי הארץ ■ בנט: "נסייע לרשת בסילוק מכשולים ביורוקרטים ובפילוס הדרך מול כל חסם ממשלתי"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

יזם רשת קופיקס, אבי כץ, מקים רשת סופרמרקטים שתציע את כל מוצריה במחיר אחיד של-5 שקלים. הסניף הראשון, תחת השם סופר קופיקס, צפוי להיפתח בחודש אפריל ובכוונת הרשת בבעלות קופיקס לפתוח, בשלב הראשון, כ-20 סניפים בכל רחבי הארץ. הכוונה היא להקים סניפים קטנים שימוקמו במרכזי הערים ובשכונות גדולות במתכונת של סופר שכונתי המשתרע על שטח של כ-400-150 מ"ר. בימים אלה נבדקים מיקומים אפשריים. בכניסה לכל סופרמרקט יהיה סניף בית קפה של קופיקס.

מגוון המוצרים במרכולים יהיה מצומצם יחסית, של כ-600 מוצרים בלבד, אולם לדברי כץ הוא יכלול את מרבית הקטגוריות להן זקוק משק הבית והוא צפוי להשתנות בהתאם להסכמי הסחר עם יצרנים וספקים, שירתמו למהלך ויציעו מוצרים במחירים אטרקטיביים והוגנים ללא פערי תיווך מיותרים.

צפו בפוסט של שר הכלכלה נפתלי בנט בפגישה עם אבי כץ: 

את הרשת החדשה ינהל מנכ"ל רשת קופיקס חיים אהרון. לדבריו, "הרעיון הוא לקחת את 600 המוצרים המובילים בצריכה הביתית ולכופף אותם למחיר אחיד של 5 שקלים, אם ע"י הוזלת המותגים הקיימים, יבוא מקביל, ייצור מותגים פרטיים ובניית אריזות בכמויות המתאימות למחיר ובתנאי שהמחיר ביחס לכמות יהיה משתלם.

אבי כץצילום: עופר וקנין

כבר בשלב זה פנו עשרות יצרנים וספקים לרשת קופיקס ולמנהלת הרכש חגית שינובר עם מגוון רחב של מוצרים אותם הינם מוכנים להציע. לדברי שינובר, שהינה בתו של כץ, "התהליך רצוי, אפשרי ובלתי נמנע. העם אתנו ולשמחתנו גם עשרות ספקים שכבר בודקים את מגוון המוצרים שיוכלו להציע לרשת. יצרנים, ספקים, רשתות, מקבלי החלטות - כולם צריכים להבין ולהפנים שהציבור הישראלי נמצא כיום במקום אחר. גם מי שידו משגת לא מוכן להרגיש מנוצל. הצרכן דורש הגינות ונוסחת ההגינות היא פשוטה - ניתן להרוויח פחות על אותו מוצר, למכור הרבה יותר, להיות הוגן עם הצרכן ובסופו של דבר להרוויח ולהמשיך להתפתח".

לדברי אבי כץ, יזם ובעלי רשת קופיקס, לנגד עיניו עומדת בראש ובראשונה המלחמה ביוקר המחיה. "בזמן שכולם מדברים, אנחנו פועלים. קופיקס הוכיחה שאפשר לשנות סדרי עולם בתחום הקפה, ותעשה זאת שוב בתחום הסופרמרקטים". שותפו של כץ, גיל אונגר, כיהן בעבר כמנהל הרבוע הכחול (מגה) וקרא ליצרנים להצטרף למהלך. "אנו מקווים כי הרשויות והגורמים הרלוונטים לא יעמדו מנגד ויפתחו את השוק ליבוא מקביל על מנת שנוכל לייבא מוצרים במחירים המקובלים בעולם", הוסיף.

בהודעה ששלחה הנהלת קופיקס נכתב כי נפתלי בנט, שר הכלכלה, תומך בהקמת הרשת והתחייב לפעול ולתרום להצלחתה ומסר כי "מחירים מורידים במעשים ולא בדיבורים ובקופיקס מיישמים את זה. הרשת החדשה של קופיקס היא בשורה גדולה לצרכן הישראלי ואנו נסייע לרשת בסילוק מכשולים ביורוקרטים ובפילוס הדרך מול כל חסם ממשלתי, הצלחתם תהיה הצלחה של כולנו. ננקוט באותה הדרך ונסייע לכל יזם שיאפשר למשפחה הישראלית חסכון אמיתי ומשמעותי".

קופיקס, שהקימה את סניפה הראשון בספטמבר 2013, עוררה טלטלה בשוק הקפה והמזון והביאה להורדת מחירי הקפה בחלק מהרשתות. כיום מונה הרשת 40 סניפים והיא צפויה לסיים את שנת 2014 עם 50 סניפים. לדברי הנהלת החברה, מחזור המכירות של רשת קופיקס כבר השנה יעמוד על סכום של יותר ממאה מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ