נינה סטורמס ופרימנטל בוחנים כניסה לערוץ 10 - ומיזוג עם רשת

גורמים המעורבים במשא ומתן אומרים כי סטורמטס סבורה כי אין היתכנות לפעול בשוק שבו פעילים שלושה שחקנים, ובכוונתה להיכנס לערוץ 10 ולאחר מכן למזג אותו עם רשת

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אשת העסקים, נינה סטורמס, ממשיכה לבחון השקעה בשוק הטלוויזיה המקומי וערכה בימים האחרונים סדרת פגישות עם גורמים בענף הטלוויזיה. סטורמס, המתגוררת בהולנד ובמונקו, נפגשה עם ראשי ערוץ 10 והזכיינית רשת, וכן עם שר התקשורת גלעד ארדן. סטורמס מתכוונת להיכנס להשקעה בישראל יחד עם ענקית ההפקות הבינלאומית פרימנטל, עמה יש לסטורמס עסקים ברחבי העולם. ההערכות הן כי בכוונת סטורמס להזרים כ-100 מיליון שקל לערוץ.

כפי שנחשף ב-TheMarker, סטורמס בחנה בשנה האחרונה השקעה בזכיינית ערוץ 2 רשת לבדה והביעה רצון לרכוש 33% ממניות החברה לפי אותו תג מחיר שלפיו רכשה אנדמול מניות ברשת - 100 מיליון שקל לשליש ממניות החברה. אלא שמנכ"ל רשת אבי צבי מיהר לקדם את העסקה עם אנדמול, וסטורמס נותרה בחוץ.

מאוחר יותר ניסתה סטורמס לחזור להשקעה ב-16% ולאחר מכן שוב ב-33%, אך הפעם ביקשה לעשות זאת יחד עם ענקית ההפקות הבינלאומית פרימנטל. ברשת דחו אותה הן משום שעשוי להיווצר ניגוד אינטרסים בין אנדמול לפרימנטל, שתיהן מתחרות באותו שוק פורמטים בינלאומי, והן משום מגבלות הרגולציה שמחייבים אחזקה של 51% בעלות ישראלית.

כעת בוחנת סטורמס השקעה בערוץ 10, ולכן נפגשה בימים האחרונים עם בעל השליטה בערוץ 10 יוסי מימן. היום (ג') ערכה פגישה אצל שר התקשורת גלעד ארדן, יחד עם נציגתו של מימן אירית אילוז, שם דנו באפשרות שסטורמס תיכנס להשקעה בערוץ 10. גורמים המעורבים במשא ומתן אומרים כי סטורמטס סבורה כי אין היתכנות לפעול בשוק שבו פעילים שלושה שחקנים, ובכוונתה להיכנס לערוץ 10 ולאחר מכן למזג אותו עם רשת. ואולם מבחינת רשת כרגע אין על הפרק שום עסקה ושום מו"מ למיזוג עם ערוץ 10.

פיטר ונינה סטורמסצילום: Frank Buis / RoyalPress Amsterdam

בערוץ 10 אומרים כי נבחנת האפשרות להשקעה של סטורמס, אך יש על הפרק משקיע אחר "רציני" שאמור להיכנס בימים הקרובים להשקעה בערוץ. כניסה של סטורמס יחד עם פרימנטל להשקעה בערוץ עשויה להיות נוגדת לתוכנית האסטרטגית אותה הוביל מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי - התמקדות בתוכני איכות, חדשות, דוקו ודרמה, ללא ריאליטי. פרימנטל היא ענקית הפקות שמפיצה גם פורמטים כמו "כוכב נולד" ו"אקס פקטור", והיא בוחנת כניסה לישראל בעיקר על רקע הכוונה לפתח פורמטים ולשדרם בזירה המקומית ואז להפיצם בחו"ל.

סטורמס היא יהודייה שחייתה גם בקנדה, בת להורים ניצולי שואה, שעשתה את הונה מבעלות על חברות אינטרנט בתקופת הדוט-קום. בעלה פיטר הוא עיתונאי ומגיש טלוויזיה לשעבר. השניים מושקעים בחברות בתחום התקשורת. לפי ההערכות של העיתונות בשווייץ, הונה של נינה סטורמס נאמד ב-240 מיליון יורו.

פרמנטל, בבעלות רשת RTL הגרמנית, היא אחת מחברות ההפקה ופיתוח הפורמטים הגדולות בעולם. בין השאר, היא משמשת בעלים של הפורמט "אמריקן איידול", "אקס פקטור" ו"America's Got Talent", ועוד עשרות פורמטים בולטים בעולם. עד כה היא לא השקיעה בשוק הישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker