ועדת השרים אישרה: ערוצי עידן פלוס ישודרו חינם גם באינטרנט - מדיה ושיווק - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ועדת השרים אישרה: ערוצי עידן פלוס ישודרו חינם גם באינטרנט

גלעד ארדן: "כדי להגביר את התחרות ולשבור את הדואופול של HOT ו-yes, נאפשר את שידור הערוצים בחינם גם באינטרנט" ■ ההצעה הנוכחית תרחיב את מערך עידן פלוס בערוצים נושאיים, אשר ימומנו מדמי מנוי או פרסומות ותגביל את המצב הקיים, לפיו בעלי ערוצים קיימים יוכלו להקים ערוץ נושאי, על אף הבעלות הצולבת

2תגובות

עוד צעד קטן להגברת התחרות בטלוויזיה הרב ערוצית: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק שיזם שר התקשורת גלעד ארדן, לפיה הערוצים שנמצאים על גבי מערך עידן פלוס ישודרו חינם באינטרנט. ההצעה קובעת גם הקלות שונות להעלאת ערוצים חדשים למערך עידן פלוס.

"כדי להגביר את התחרות ולשבור את הדואופול של HOT ו-yes, נאפשר את שידור הערוצים בחינם גם באינטרנט ובכך נעודד חברות תקשורת להיכנס לתחום הטלוויזיה הרב ערוצית ולהתחרות בכבלים ובלווין", מסר ארדן.

לפי ההצעה, הרשות השנייה או הגורם המפעיל של עידן פלוס יחויב להקים אתר אינטרנט ולשדר ללא תמורה את ערוצי עידן פלוס הקיימים גם באינטרנט, ולא יהיה מחויב לשלם זכויות יוצרים. התנאי הוא שהפצת השידורים תיעשה בישראל, בזמן אמיתי וללא עריכה. שינוי חוק זה יועיל לחברות שמתכוונות להיכנס לתחום, שיוכלו לשדר את ערוצי עידן פלוס על גבי הרשת שלהן ללא מגבלה. לפי החוק, גם גורמים מסחריים יוכלו להפיץ לציבור ערוצים אלה, כלומר החברות שיתחרו ב-HOT ו-yes.

אמיל סלמן

ב-TheMarker דווח לאחרונה כי משרד האוצר הסכים להעביר כ-12 מיליון שקל שייעודם לתפעול השוטף של מערך עידן פלוס מורחב - כלומר שעל גבי יעלו גם ערוצים: 9 ברוסית, ערוץ מוסיקה 24, ערוץ הלא בערבית ובערוץ המורשת 20.

ההצעה הנוכחית מנסה לסלול את הדרך, לאחר שנים של חקיקה שלא יושמה, להרחבת מערך עידן פלוס בערוצים נושאיים - כאלה שעוסקים בנושא אחד בלבד.

הערוצים הנושאיים, כלומר שרוב שידוריהם הם בתחום אחד, כמו חדשות, טבע או ספורט, אמורים לעלות על מערך עידן פלוס כחלק מהמהלך להרחבתו משישה ערוצים כיום ל-18 ערוצים. הרחבת המערך מתעכבת מזה זמן רב. הערוץ הנושאי יכול לזכות להכנסות מפרסומות או מדמי מנוי.

לפי החוק הנוכחי, בעלי ערוצים קיימים - למשל קשת או ערוץ 10, או ערוצים 9 ו-24- יוכלו גם הם להגיש הצעה להקים ערוץ נושאי, למרות הבעלות הצולבת. החוק הנוכחי הנוגע לערוצים הנושאיים מסיר גם מגבלה קודמת שבה מי שמעוניין לעלות לאוויר עם ערוץ HD חייב להפעיל גם ערוץ ברזולוציה רגילה.

בחוק החדש נכתב כי ערוץ שקיים על גבי המערך או מי שקשור בו יוכל להעלות עד ארבעה ערוצים נושאיים חדשים. שינוי נוסף יאפשר למועצה בעת הגשת המכרזים לקבוע מה יהיה מודל הפעילות של הערוץ הנושאי - פרסומות או דמי מנוי - ולא לאפשר למציעים לבחור את מודל הפעילות.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם