יו"ר קשת לארדן: "תזכיר החוק לפיצול ערוץ 2 מטיל ספק בהמשך קיומם של הזכיינים" - מדיה ושיווק - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

יו"ר קשת לארדן: "תזכיר החוק לפיצול ערוץ 2 מטיל ספק בהמשך קיומם של הזכיינים"

קשת נדרשת להגיש בקשה לרשיון תוך 9 ימים ■ דרורית ורטהיים: "אין לדירקטורין החברה יכולת לבצע החלטה מושכלת לכאן או לכאן במועדים שנקבעו" ולפיכך מבקשת הבהרות ודחיית המועד

תגובות

זכיינית ערוץ 2 קשת מבקשת משר התקשורת גלעד ארדן לדחות את מועד הגשת הבקשה לרישיון על מנת שתוכל לבחון האם תבחר להגיש בקשה לרשיון שידורים קבוע. במכתב ששלחה היום דרורית ורטהיים, יו"ר דירקטוריון קשת לארדן היא כותבת כי "בשם דירקטוריון החברה, אבקש לנקוט בכל הצעדים הנדרשים על מנת שמועד הגשת הבקשה בעניין הארכת הזכיון, או בקשת רשיון, תידחה עד שיובהר המצב באופן שיאפשר לחברה לקבל החלטה אמיתית המבוססת על פרמטרים שניתן להסתמך עליהם".

מכתב זה נשלח לארדן בתום ישיבת דירקטוריון בנושא שהתקיימה אתמול. נציין כי בעבר החליט דירקטוריון החברה להגיש בקשה לרשיון קבוע. על פי החוק הקיים חייבות קשת ורשת להחליט עד סוף החודש, קרי עוד תשעה ימים, האם לבקש רשיון קבוע או הארכה של הזיכיון הקיים.

ורטהיים מפרטת את חוסר הוודאות הקיצונית שמנעה מהדירקטוריון של קשת לקבל החלטה. "קיימת אי ודאות חקיקיתית למצב הדברים בו אחד הזכיינים יבקש רשיון והאחר זכיון. תזכיר החוק שהוכן ואשר על פי פרסומים עומד להיות מקודם בוועדת השרים לעינייני חקיקה בממשלה מטיל בנוסחו העכשווי ספק רב בעצם האפשרות המשך קיומם של הזכיינים הקיימים. בימים אלו פורסמה בתקשרות יוזמה חדשה שלך בנוגע לגורלו של השוק ואופי הרגולציה שתחול על כל אחד משחקניו כבר בעתיד הקרוב. מצב כזה, בו אין לזכיין שום עוגן וודאי להיאחז בו הוא מצב בלתי אפשרי ולפיכך אין לדירקטורין החברה יכולת לבצע החלטה מושכלת לכאן או לכאן במועדים שנקבעו - 31 באוקטובר 2014 - בעוד 10 ימים מהיום".

אמיל סלמן

רשת, קשת וערוץ 10 ניצבים כיום מול חוסר ודאות גבוהה מאוד. שר התקשורת גלעד ארדן, ומנכ"ל הרשות השניה שי באבד מובילים שורה של שינויי חקיקה שמטרתם לשנות את המצב הקיים בשוק הטלוויזיה ולחייב את הערוצים לנטוש את הזכיון המיושן ולעבור לרשיונות קבועים.

בתוך כך מנסים השניים להקל על ערוץ 10 להישרד ולמצוא לעצמו משקיע, כך שיוכל להמשיך ולשדר או לפחות להיטמע מעמדה של כוח בתוך אחד הערוצים המתחרים. בישיבת הממשלה הקרובה צפוי לעלות לאישור הממשלה תזכיר חוק לפיו יבוטל אפיק 2, רשת וקשת יחוייבו לצאת המערוץ 2, ידרשו לחלק בינהן את החברות החדשות ולהפוך לשני ערוצים עצמאיים המשדרים 7 ימים בשבוע כל אחד.

במקביל נודע כי ארדן ובאב"ד שוקלים שינויים נוספים, שאינם כלולים בשלב הנוכחי בתזכיר החוק. במסגרת יוזמות אלו, הדורשות גם הן שינויי חקיקה, רוצים השניים לבטל את מינימום ההוצאה להפקות שידורים שנדרשת מהערוצים. אן כוונה לשנות מינימום ההוצאה להפקת חדשות וסוגה עילית מרהמת הנוכחית העומדת על 110 מיליון שקל בשנה. כיום חיבים הערוצים להוציא מידי שנה לפחות 270 מיליון שקל לשידורים. כמו כן הרשות השניה שוקלת להפחית את הערבות הנדרשת מבעל רשיון שידורים לקבוע אותה ברמה של 50-40 מיליון שקל. שינויים אלו עשויים להותיר את ערוץ 10 בענף, ולפיכך טורפים את הקלפים עבור רשת וקשת.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם