פובליסיס רודפת אחרי הטכנולוגיה הישראלית

פובליסיס הרחיבה והסדירה את הפעילות בישראל ■ יורם באומן, הבעלים של באומן בר ריבנאי, נהפך ליו״ר קבוצת פובליסיס בישראל, ותחתיו פעילים כיום שלושה משרדי פרסום

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

קבוצת פובליסיס והמנכ״ל מוריס לוי ניסו בעשור האחרון כמה פעמים להשיג דריסת רגל משמעותית בשוק הפרסום הישראלי, אבל ההשקעות הקטנות שביצעו במשרדי פרסום קטנים נחלו כישלונות. הכניסה המאסיבית של הקבוצה לשוק הישראלי היתה בתחילת 2012, אז רכשה את רוב הבעלות על משרד הפרסום באומן בר ריבנאי, השלישי בגודלו בישראל, לפי שווי שהוערך ב–40–50 מיליון דולר.

בראיונות אז הבהיר לוי כי הוא מתכוון לנצל את המשאבים הישראליים - בעיקר את היכולות הקריאטיביות והפיתוחים הטכנולוגיים - גם לשוק הבינלאומי.

במקביל, פובליסיס הרחיבה והסדירה את הפעילות בישראל. יורם באומן, הבעלים של באומן בר ריבנאי, נהפך ליו״ר קבוצת פובליסיס בישראל, ותחתיו פעילים כיום שלושה משרדי פרסום: באומן בר ריבנאי, בניהול של יוסי לובטון; פובליסיס ישראל, בניהולו של ארי מלמוד; וליאו ברנט, בניהולו של גיא קלנר.

מלבד זאת, מחזיקה פובליסיס ישראל גם בחברת קידום המכירות סופר פוש, בחברת התוכן השיווקי סי קונטנט, ואחזקות נוספות במשרדי הפרסום. בעבר היו לחברה אחזקות בחברת פרסום דיגיטלי, בעיקר אידיאולוג׳יק הוותיקה, אך אלה מוזגו לתוך פובליסיס ישראל. בנוסף מחזיקה החברה בחברה רכש המדיה זניט, שכוללת גם חברה בת העוסקת בתחום הדיגיטל, ובחברת רכש המדיה סטארקום. ההערכות הן שהפעילות המשותפת של כל הקבוצה הופכת אותה לראשון או לשנייה בגודלה בישראל בתחום.

החברה מנסה להתרחב בזירת הפרסום הדיגיטלי. באחרונה הכריזה על הקמת חברה חדשה בשם Mint, העוסקת בפיתוח מוצרים טכנולוגיים שיווקיים.

עופר דרוקר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker