למרות המכירות בחגים: הום סנטר דוחה בחודש תשלומים לספקים

הום סנטר כבר הודיעה לספקים בחודשים האחרונים על קיזוז של 3% בסכום המגיע להם ודחייתו בשלושה שבועות

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ההאטה בצריכה והשלכות צוק איתן ממשיכים לתת את אותותיהם בקרב חברות במשק. הנהלת רשת הום סנטר הודיעה לספקיה על הארכה חד צדדית של חודש בתנאי האשראי של הרשת.

מנכ"ל הום סנטר, אלי גידור, הסביר את הדחייה בקפאון בענף הנדל"ן ובמבצע צוק איתן, שהביא לירידה במכירות, כמו גם בירידה בצריכה הפרטית. הום סנטר הינה בבעלות קבוצת פישמן ומונה 48 סניפים בפריסה ארצית. הום סנטר כבר הודיעה לספקים בחודשים האחרונים על קיזוז של 3% בסכום המגיע להם ודחייתו בשלושה שבועות.

מהום סנטר נמסר בתגובה: "כמו עסקים רבים בישראל גם רשת הום סנטר חווה בימים אלו את הקפאון בענף הנדל"ן,את ההאטה במכירות עקב מבצע צוק איתן ואת הירידה בכוח הקנייה של הצרכן הביתי. אירועים כלכליים אלו הביאו להצטברות מלאים בסניפי הרשת שנערכו על פי תחזית מכירות גבוהה שלא התממשה.

"אפילו המכירות המוצלחות של ראש השנה והחגים אינן מצליחות לכסות את ההוצאות הלא מתוכננות שנגרמו לרשת הום סנטר בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה.לנוכח העלייה בהוצאותיה של הרשת מחד והירידה בעלויות המימון ובעלויות היבוא של הספקים. מנגד, החליטה הרשת על שינוי מדיניות התשלום לספקים בתקופה הקרובה. במסגרת שינוי זה התווסף חודש ימים לתנאי התשלום הנהוגים בין הרשת לספקיה. רשת הום סנטר רואה בספקי הרשת שותפים מלאים לפעילות ולהצלחה וכולנו תקווה לחורף טוב יותר ורווי במכירות".

צילום: חגי פריד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker