ח"כ גמליאל תככב בתוכנית ברשת - אך תמשיך לדון בענייני הזכיינית

גמליאל אמורה לדון בקרוב בהצעות חוק בוועדת הכלכלה שישפיעו על עתידן של זכייניות ערוץ 2, ואף עשויה להחליף את שר התקשורת ארדן, אם יתמנה כשגריר באו"ם ■ רשת: "צר לנו שהעיתון עושה שימוש ציני ברצון של נשים לפרוץ, להתקדם ולהוות מודל לחיקוי"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ח"כ גילה גמליאל (הליכוד), שתככב בעוד כשבועיים בתוכנית חדשה של זכיינית ערוץ 2 רשת "שש אימהות", מסרבת לפסול עצמה מלעסוק בעניינים שקשורים לזכיינית רשת במסגרת פעילותה בוועדת הכלכלה. בנוסף, גמליאל מוזכרת כמועמדת לכהן כשרת התקשורת אם שר התקשורת הנוכחי, גלעד ארדן, יקבל את ההצעה לשמש שגריר ישראל באו"ם. גמליאל סירבה להתייחס היום לשאלת TheMarker אם תפסול עצמה מלעסוק בעניינים שקשורים לזכיינית רשת, שאמורים להגיע בקרוב לוועדת הכלכלה.

התנועה למען איכות השלטון תוקפת את האפשרות שח״כ גילה גמליאל תקבל החלטות מכריעות לגבי רשת בשעה שהיא תככב בתוכנית מיוחדת בזכיינית. "ההחלטות לגבי זכייניות הערוץ השני צריכות לא רק להתקבל באופן נטול פניות אלא גם להיראות בציבור כהחלטה צודקת ובלתי מוטה״, נמסר מהתנועה. "בהתאם לכך לעמדת התנועה אין זה ראוי כי חברת כנסת הזוכה לבמה נרחבת על ידי זכיינת הערוץ השני תשתתף בקבלת החלטות משמעותיות לעתידה של הזכיינית".

גמליאל היא אחת משש נשים שישתתפו בסדרה תיעודית חדשה שעוסקת באמהות. הסדרה, בת ארבעה פרקים, תעקוב אחר חיי המשפחה של כוכבות התוכנית.

גילה גמליאלצילום: אמיל סלמן

רשת נמצאת כיום בצומת מכריע לאור תזכיר החוק של משרד התקשורת, שלפיו יוקדם פיצול ערוץ 2, ושתי הזכייניות, קשת ורשת, ייאלצו לשדר בערוץ חדש שבעה ימים בשבוע.

רשת מתנגדת להצעת החוק הזו במתכונת הנוכחית וחלק מבעלי המניות שלה מסרבים להזרים כסף לזכיינית. הצעת החוק צפויה לכאורה להגיע לוועדת הכלכלה, שבה חברה גמליאל. גמליאל אף אמורה לדון בנושאים שקשורים לעסקיו של בעלי רשת, עידן עופר, במסגרת תפקידה בוועדות הכלכלה והכספים.

בשבועות האחרונים פורסמו מקרים נוספים של זמן מסך שניתן למקורבים לפוליטיקאים ברשת. הזכיינית קידמה פיתוח של תוכנית ראיונות בימי שישי בהגשת ג'ודי שלום ניר מוזס, רעייתו של שר האנרגיה, סילבן שלום. התוכנית נמצאת כרגע בהקפאה בשל מצבה הכלכלי של רשת. תוכנית נוספת שזכתה לתקציב פיתוח היא של ליהיא לפיד, רעייתו של שר האוצר, יאיר לפיד. במקרה זה הובהר לאחר הפרסום כי לפיד עצמה לא תגיש את התוכנית, ולא תהיה מעורבת בה כאשר זו תעלה לשידור.

מרשת נמסר בתגובה: "שש אמהות היא סדרה תיעודית שעוסקת באמהות וזוגיות על כל גווניה. הליהוק נעשה על ידי חברת ההפקה על פי קריטריונים שרשת העבירה באשר לסוגי האמהות הנדרשות בכדי לייצר מוצר טלוויזיוני טוב ומעניין. ח"כ גמליאל משתתפת בסדרה כאשה, אם ורעיה שמנהלת חיים שוויוניים בביתה.

עשרות נשים הגיעו לאודישנים ונבחנו על משבצת הזוגיות השוויונית. בסופו של דבר החליטה ההפקה לבחור בח"כ גמליאל, שענתה על הקריטריונים. צר לנו שהעיתון עושה שימוש ציני פעם אחר פעם ברצונן של נשים לפרוץ, להתקדם ולהוות מודל לחיקוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker