ימונה לשגריר באו"ם? ארדן מבהיר כי ימשיך את החקיקה לפיצול ערוץ 2

ארדן שוקל את מינוי לשגריר באו"ם בתחילת השנה הבאה ■ צפוי להגיש לממשלה את חוק הפיצול בסוף אוקטובר

אמיר טייג
אמיר טייג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אמיר טייג
אמיר טייג

שר התקשורת גלעד ארדן מבהיר כי בכוונתו להמשיך ולקדם את החקיקה לפיצול ערוץ 2, וזאת לאחר פרסום הידיעות כי הוא עשוי להתמנות לתפקיד שגריר ישראל באו"ם. על פי הפרסום בחדשות ערוץ 2, הוצע המינוי לארדן אך בשלב הנוכחי אין עדיין החלטה סופית בנושא. על פי הפרסום, ראש הממשלה בינמין נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן תומכים במהלך המינוי.

בתחילת השבוע שעבר פירסם משרד התקשורת תזכיר חוק במסגרתו יוקדם פיצול ערוץ 2 לאפריל הקרוב, כך שמותג ערוץ 2 יבוטל ורשת וקשת יחויבו לעזוב את זכיון ערוץ 2 ולעבור לשבעה ימי שידורים במסגרת רשיון שידורים קבוע.

שר התקשורת גלעד ארדןצילום: מיכל פתאל

רפורמה זו צפוי לשנות את פני שוק הטלוויזיה המסחרית, שסובל כיום משליטה של ערוץ 2. עוד ידרש ארדן לטפל לפני תום השנה גם בנושא ערוץ 10, אשר מגיע למבוי סתום עם סיום זיכיונו בתום חודש דצמבר. ללא חקיקה שתאריך את זיכיונו, צפוי הערוץ להיסגר. שני נושאים אלו דורשים את מעורבתו של ארדן לפני המועד המשוער של מנויו האפשרי לשגריר. בכוונת ארדן להאיץ את החקיקה לפיצול ערוץ 2 כך שהחוק יעלה לדיון הממשלה לקראת סוף אוקטובר, עוד לפני תחילת מושב החורף של הכנסת.

הידיעות על האפשרות כי ארדן ימונה לשגיר באו"ם מגדילות מהותית את חוסר הוודאות הגבוה שקיים כבר ממילא בשוק הטלווזיה המסחרית. לאחר שהשלים את הרפורמה לפירוק ובנייה מחודשת של רשות השידור הציבורית, פנה ארדן בחודשים האחרונים לטיפול הנדרש בשוק הטלוויזיה המסחרית.

משרד התקשורת אמנם הפיץ את תזכיר החוק, אך עדיין קיימות הרבה מאוד מחלוקות בינו ובין הערוצים המסחריים. עד כה רק קשת הודיעה כי תפנה לקבלת רשיון, בעוד רשת עדיין מנסה לשכנע כי נדרשות הקלות רגולטוריות מהותיות על מנת שתבקש רשיון. נושא פיצול חברת החדשות של ערוץ 2 גם הוא לא פתור עדיין.

בימים אחרונים התעצם הלחץ שמפעילים ערוצים המסחרים על ארדן. בשוק מעריכים כי התסריט הנוח ביותר לקשת ורשת הוא ביטול היוזמה לפיצולם, והמשך המצב הקיים באמצעות הארכת זכיונו של ערוץ 10. גם בערוץ 10 היו מעדיפים תסריט זה. אם זאת, המשך המצב הקיים ימנע את צמצום כוחו של ערוץ 2, אשר נהנה כיום מכ-80% משוק הפרסום הרלוונטי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker