דרמה בחברת החדשות של ערוץ 10: כל נציגי הציבור בדירקטוריון התפטרו

ארבעת חברי הדירקטוריון מטעם הציבור, כולל היו"ר יורם שכטר, מחו על כך שהרשות השנייה לא הגיבה לטענתם לפניותיהם בנוגע לעתיד הערוץ

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

דרמה בחברת החדשות של ערוץ 10: כל נציגי הציבור בדירקטוריון חדשות 10, החברים מטעם הרשות השנייה בחברת החדשות, התפטרו היום במחאה על התנהלות הרשות השנייה כלפי החברה והדירקטוריון.

ארבעת חברי הדירקטוריון מטעם הציבור, כולל היו״ר יורם שכטר, מחו על כך שהרשות השנייה לא הגיבה לטענתם לפניותיהם בנוגע לעתיד הערוץ. מנכ״ל הרשות השנייה, שי באב״ד, מוביל מהלך לחקיקה שתקדים את פיצול זכייניות ערוץ 2,קשת ורשת, ומשמעות חקיקה כזו היא שלא יוארך זיכיון ערוץ 10 לאחר ינואר 2015.

הארבעה שיגרו מכתב לשי באב״ד שבו נכתב כי ״למעלה משלוש שנים שאנו נציגי הציבור מטעם הרשות השנייה בדירקטוריון ועושים כל מאמץ לקדם את חדשות 10.... מזה חודשים שאנו מתריעים כי כלו כל הקיצין ולא נוכל להמשיך לנהל נאמנה עקב חילופי הבעלים והפסקת בעל המניות לממן את הערוץ. למרות כמה פגישות שערכנו עמכם עד כה לא זכינו לתשובה״

עוד כתבו חברי הדירקטוריון כי ״ידיעות התקשורת על התבטאויות ברשות השנייה גרמו לנו להבין שאין אנו זוכים לגיבוי לאור פעילותנו המסורה״. לפי גורמים בערוץ, בדירקטוריון סבורים כי הרשות לא מטפלת כראוי בסבך הרגולטורי שנוצר ולא מענקים תשובות לגבי עתיד הערוץ.

יורם שכטרצילום: מיכל פתאל

מלבד שכטר מכהנים בדירקטוריון מטעם הציבור גם איתמר צ׳יזיק, דן אולמן ועו״ד דפנה מיתר נחמד. כעת תצטרך הרשות השנייה לאתר ארבעה נציגי ציבור נוספים שיצטרפו לשת נציגי הציבור הקיימים ברשות השנייה.

מאחורי הקלעים יש עימות נוסף בין חברי הדירקטוריון לרשות השנייה סביב סוגיית השיפוי העתידי לדירקטורים. חברי הדירקטוריון דרשו שיפוי לתביעות עתידיות במסגרת מילוי תפקידם, ואילו הרשות מסרבת.

תגובת הרשות השנייה: "הטלוויזיה המסחרית בישראל נמצאת בצומת דרכים שתוביל בעתיד הקרוב ליצירת תחרות אמיתית ושיפור ניכר באיכות השידורים והכל למען ציבור הצופים בישראל. בתוך סיטואציה מורכבת זו, אין לנו אלא להצר שנציגי הציבור בדירקטוריון חדשות 10 בחרו שלא להשלים את האחריות שקיבלו על עצמם כחלק מהתפקיד, תוך שהם נתלים בטיעונים שאינם קשורים לעניין.

"יודגש, כי לא ניתן שהתפטרותם בעת זו תפגע בהמשך השידורים התקין והאיכותי של חדשות 10 במסגרת תקופת הזיכיון. הרשות השנייה תמשיך לגבות מקצועית את המהלך שמוביל משרד התקשורת, וזאת על מנת להבטיח טלוויזיה איכותית ואיתנות פיננסית בשוק הטלוויזיה המסחרית, לטווח הארוך".

גורם בערוץ 10 מסר: "העזיבה של הדירקטורים בחדשות 10, ועוד ביום שמסמל היטב את הערך הציבורי הגדול של חדשות 10, היא תוצאה ישירה של הפעילות האובססיבית של שי באב"ד לסגירת חדשות 10 וערוץ 10. נציגי הציבור בדירקטוריון חדשות 10 תרמו רבות להתקדמותה של החברה, להישגיה המקצועיים ולעלייה העקבית של חדשות 10 ברייטינג. אנחנו מאחלים להם הצלחה בהמשך פעילותם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker