רשת: "אין חשש לניגוד עניינים בתוכניות שיגישו ג'ודי שלום וליהי לפיד"

זכיינית ערוץ 2, שמפתחת תוכניות בהגשתן של השתיים, טוענת כי התוכניות לא יעסקו באקטואליה, ולכן אינן קשורות להחלטות שאמורים לקבל בני זוגן, השרים יאיר לפיד וסילבן שלום ■ רשת: "תכני התוכניות ייקבעו באופן אובייקטיבי, לפי צורכי השעה, היבטי תרבות והשיח הציבורי במדינת ישראל"

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

זכיינית ערוץ 2, רשת, הבהירה בצהריים (א') כי התוכניות שאותן מיועדות להגיש ג'ודי שלום-ניר-מוזס וליהי לפיד אינן תוכניות אקטואליה, ואינן עוסקות בתכנים חדשותיים ופוליטיים. התוכנית שתוגש על ידי השתיים תעסוק בתחומי התעודה והלייף סטייל, ולכן אין חשש לניגוד עניינים בין הגשת התוכנית לבין הפעילות של בני זוגן, שר האוצר יאיר לפיד ושר האנרגיה סילבן שלום.

הזכיינית השיבה לפנייה של עמותת אומ"ץ למען מינהל תקין, בעקבות חשיפת TheMarker שלפיה מקדמת הזכיינית פיתוח של שתי תוכניות בהגשת השתיים. באומ"ץ טענו כי העובדה שבני זוגן של המגישות אמורים לקבל הכרעות דרמטיות לגבי העתיד העסקי של חברות שבשליטת בעלי רשת, עידן עופר, פוסלת אותם מלהגיש תוכנית בזכיינית.

מוזס ולפיד הן "שתי נשות תקשורת בעלות עבר עשיר ומגוון בעשייה התקשורתית... פעילותן בתחום התקשורת החלה עוד טרם נבחרו בעליהן לתפקידים ציבוריים", טענו ברשת. "אין זה חריג שנשות פוליטיקאים יופיעו על המסך, שכן כלי התקשורת בכלל, ומסך הטלוויזיה בפרט, מלאים בדוגמות אין ספור לפעילות של בני זוג או בני משפחה של אנשי ציבור, לרבות פוליטיקאים ושרים, או אנשי ציבור עצמם". ברשת ציינו את הפעילות של המגישה והמנחה גאולה אבן, אשתו של שר הפנים גדעון סער, ושל המנחה והבדרן ליאור שליין, בן זוגה של ח"כ מרב מיכאלי (העבודה).

ג'ודי שלום-ניר-מוזסצילום: אייל טואג

תוכני התוכניות "ייקבעו באופן אובייקטיבי, ענייני, לפי צורכי השעה, היבטי תרבות והשיח הציבורי במדינת ישראל. כמו בכל תוכניות רשת, גם במקרה זה זהותם של מגישי התוכניות או קשריהם האישיים אין להם דבר ועניין עם עצם בחירת התוכנית וקביעת תוכניה", נמסר מרשת.

בזכיינית ציינו כי השתיים לא יפעלו לבד, אלא יהיה סביבן צוות של כותבים ומגישים "כך שמכל היבט אפשרי ברי כי השיח התוכנית עצמה יישמר תמיד בהתאם לסטנדרטים עיתונאיים של אובייקטיביות וחוסר משוא פנים".

תגובת "רשת": "על אף האמור במכתב שנשלח מ"רשת" לאומץ, מי שעוסק בטלוויזיה יודע היטב כי לפני עלייתן של תוכניות, מכל סוג וז'אנר, מתקיים הליך של פיתוח ורק לאחריו מתקבלת החלטה לגבי עליית התוכנית. זאת על פי שיקולים וצרכים של הזכיין המשדר. בכל מקרה, ליהי לפיד לא תערוך ולא תגיש תוכנית ב"רשת", והפרסומים על כך היו שגויים ומוקדמים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker