ניגוד עניינים? ורשבסקי מונה למנכ"ל ערוץ 10 - יעקב שחם נמנע

לאחר התייעצות עם היועצת המשפטית של הרשות הילה שמיר - החליט יו"ר ועדת הטלוויזיה במועצה, יעקב שחם, להימנע בהצבעה על מינויו של ורשבסקי לתפקיד

נתי טוקר

מועצת הרשות השנייה הצביעה היום פה אחד בעד מינויו של יוסי ורשבסקי למנכ״ל ערוץ 10. ואולם האירוע המעניין היה בכך שיו״ר ועדת הטלוויזיה במועצה, יעקב שחם, נמנע בהצבעה, בהתייעצות עם היועצת המשפטית של הרשות הילה שמיר. לשחם ולורשבסקי היכרות מוקדמת. עם זאת, שחם טוען כי נמנע מרצונו החופשי.

הצורך בהימנעות בהצבעה של שחם מעלה לכאורה שאלות לגבי שורת החלטות קודמות של שחם. עוסקות בערוץ 10. שחם, המשמש במקביל גם מנהל מקומון בחיפה מקבוצת ידיעות אחרונת, הצהיר בעבר על ידידותו הקרובה עם ורשבסקי. הוא משמש יו״ר ועדת טלוויזיה והינו בעל השפעה רבה במועצה. בשל ניגודי עניינים נאסר עליו רק לעסוק בסוגיות הרדיו, ולא הטלוויזיה או שוק הפרסום.

בבג״צ שהגישה עמותת הצלחה, באמצעות עו״ד אלעד מן, נטען כי שחם נמצא בניגוד ענייניים בנוגע לקבלת החלטות בערוץ 10 בשל קשריו הקרובים עם ורשבסקי. הבג״צ, שנמשך בסופו של דבר לאור המלצת השופטים, עסק בפרשת ההתנצלות של ערוץ 10 בפני שלדון אדלסון, בתקופה שבה גם כן ורשבסקי היה מנכ״ל הערוץ, ועלו בו טענות כי ההחלטות בנושא והליכי הבדיקה ברשות השנייה נעשו שלא לפי הכללים. שמיר השיבה אז לטענת עמותת הצלחה וטענה כי אין יסוד לטענת ניגוד עניינים.

יוסי ורשבסקיצילום: אוליבייה פיטוסי

היום התקיימה ישיבה בנוגע למינויו החוזר של ורשבסקי, ובמהלך הדיון ייעצה שמיר לשחם שלא להצביע בנוגע למינויו של ורשבסקי בשל היכרותם המוקדמת. אם אכן הפרשנות המשפטית היא שיש בעיית ניגודי עניינים בשל ההיכרות בין ורשבסקי לשחם, הרי שהטענות לפגמים בהליכי קבלת ההחלטות בפרשת אדלסון עשויים לצוף שוב.

בנוסף, שחם עשוי לקבל בחודשים הקרובים החלטות בעלות השלכות דרמטיות על עתיד ערוץ 10 וורשבסקי. האם יוכל לקבל החלטות כאשר ברשות השנייה סבורים כי הוא בניגוד עניינים? שחם גם מעוניין להתמנות לקדנציה נוספת ברשות השנייה, ואם אכן ייקבע כי הוא שרוי בניגוד עניינים הרי שיהיו שיטענו כי אינו יכול לקבל החלטות בנוגע לשוק הטלוויזיה.

מהרשות השנייה נמסר: ״מינויו של ורשבסקי אושר פה אחד. אכן מר שחם נמנע מלהצביע בשל היכרותו המוקדמת עם מר ורשבסקי, לאחר התייעצות עם היועצת המשפטית של הרשות״.

שחם מבחינתו מתאר את השתלשלות העניינים אחרת, וסבור כי טענות לגבי ניגודי העניינים הם שגויים. לדבריו, ״המועצה תמכה במינויו של ורשבסקי. אמרתי ליועצת המשפטית שישבה לידי, שכאשר יש רוב ותמיכה גורפת אני מעדיף להימנע, והיא השיבה שאכן זה ראוי ביותר למרות שאתה לא מנוע מלהצביע״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker