נשות השרים יאיר לפיד וסילבן שלום מועמדות לקבל תוכנית טלוויזיה ברשת

השרים יאיר לפיד וסילבן שלום מעורבים בהכרעות שישפיעו באופן מהותי על הכיס של משפחת עופר, המחזיקה ברשת ■ ח"כ גילה גמליאל, חברת ועדת הכלכלה, תשתתף גם היא בתוכנית של רשת ■ רשת: "בוחנים כל הצעה על פי תוכנה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

שתי נשות שרים מכהנים בממשלת ישראל הגישו לרשת, זכיינית ערוץ 2, הצעות להגשת תוכניות: אשת שר האוצר, ליהיא לפיד - ואשת שר התשתיות, האנרגיה והמים, ג'ודי שלום ניר מוזס, שכבר הגישה בעבר כמה תוכניות ברשת.

לפיד הציעה תוכנית דוקומנטרית עם הבימאית רוני קיי, שבמסגרתה יופגשו שני אנשים קרובים שהקשר ביניהם ניתק לזמן רב. התוכנית נמצאת בשלבי פיתוח. זו הפעם הראשונה שלפיד, סופרת ובעלת טור במקומוני "ידיעות", תוביל תוכנית. התוכנית היא פיתוח מקורי של לפיד, אך ייתכן כי היא לא תהיה מעורבת בה בפועל לאורך העונה. גם תוכנית האירוח של בעלה, יאיר לפיד, היתה של רשת.

ברשת נערכים בימים אלה לשינוי בלוח השידורים, שבמסגרתו בנובמבר תעבור רשת לשדר בימים רביעי־שבת, ואילו קשת תשדר בראשון־שלישי. כחלק משינוי זה צפויה רשת להשיק לוח שידורים לימי שישי. ג'ודי שלום ניר מוזס הגישה הצעה, באמצעות אולפני הרצליה, לתוכנית אישית שתשודר בפריים טיים או לפניו ברשת. מוזס כבר השתתפה בשידורי רשת בתוכנית "מועדון המבקרים" וכן תקופה קצרה ב"מדברים על זה" עם שי גולדן. התוכנית נמצאת בשלבי פיילוט. ברשת עדיין בוחנים את ההצעה.

לא רק נשות שרים יככבו על המסך של רשת - אלא גם ח"כ גילה גמליאל, חברת ועדת הכלכלה של הכנסת. גמליאל הצטלמה לסדרה תיעודית חדשה בשם "שש אימהות", העוקבת אחר חייהן של שש אמהות שתשודר ברשת.

גורלן העסקי של רשת קשת וערוץ 10 נתון בידי הפוליטיקאים, כך שהקשר בין הזכיינים לפוליטיקאים - או בנות הזוג שלהם - נהפך רגיש במיוחד בימים אלה. בחודשים הקרובים אמורה להתקבל הכרעה בשוק הטלוויזיה בנוגע להסדרתו. זיכיונו של ערוץ 10 מסתיים בסוף השנה, ומנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד, ושר התקשורת, גלעד ארדן, תומכים בהליכי חקיקה שיקדימו את פיצול זכייניות ערוץ 2 קשת ורשת לשני ערוצים ברישיון - אך לא יצילו את ערוץ 10. קשת הודיעה כבר כי בכוונתה להסכים להצעה, אך רשת עדיין נאבקת בהחלטה.

קשרים עם מקבלי ההחלטות עשויים לסייע מאוד גם לבעלי רשת, עידן עופר. כיל שבשליטתו נמצאת כיום באיום בשל מסקנות ועדת ששינסקי 2, שלפיהן יגדל היקף התמלוגים המועברים למדינה. השר סילבן שלום כבר הביע התנגדות למסקנות המסתמנות בטענה שהן יביאו לפיטורי עובדים.

מרשת נמסר: "רשת בוחנת כל הצעת תוכן על פי תוכנה ולא על פי העומד מאחוריה. חבל כי אתר זה בוחר להציג יצירה מקורית ישראלית ואיכותית בצורה צינית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker