במקום דני נוימן: מוטי איוניר ישמש פרשן משחקי הכדורגל בערוץ הראשון

פרשן הכדורגל של הערוץ הראשון, שסגנון הפרשנות שלו זכה לביקורת חריפה, לא ישתתף עוד בשידורי הערוץ ■ מי שככל הנראה יחליף אותו יהיה כדורגלן העבר מוטי איוניר ■ הערכה: תוכנית הרדיו המיתולוגית "שירים ושערים" לא תשודר יותר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

העורך הראשי הנכנס של רשות השידור יונה ויזנטל החליט בצהריים (ה') כי דני נוימן לא ישמש עוד פרשן בשידורי משחקי ליגת העל בכדורגל. מי שככל הנראה ייכנס לתפקידו הוא מוטי איוניר, ששימש פרשן בחלק ממשחקי הגביע העולמי בכדורגל שהתקיימו באחרונה בברזיל. במקביל, תוכנית הרדיו המיתולוגית "שירים ושערים" לא תשודר בקרוב, וספק אם הרשות תתמודד במכרז על זכויות השידור שלה.

נוימן, שחקן עבר בבית"ר ירושלים, עובד ברשות השידור ומשמש פרשן ספורט. חובבי הכדורגל מתחו בעבר ביקורת רבה על סגנון הפרשנות של נוימן. במהלך משחקי המונדיאל האחרונים הוא אף זכה לביקורת חריפה ברשתות החברתיות באינטרנט. ליגת העל, שהיתה אמורה להיפתח בסוף בשבוע הקרוב, לא תיפתח ככל הנראה בשבת הקרובה, זאת בשל המצב הביטחוני, ולכן בכל מקרה לרשות השידור יהיה די זמן להיערך ולהסדיר את הנושא באופן קבוע. נוימן הוא עובד רשות השידור, ויפוטר רק כאשר תפורק הרשות באופן רשמי.

ויזנטל נכנס לתפקידו ביום שני, והוא משמש מאז עורך ומנהל בפועל של רשות השידור מטעם כונס הנכסים הרשמי, זאת במסגרת הליכי הפירוק של הרשות והקמת גוף חדש לשידור הציבורי.

במקביל, התוכנית "שירים ושערים" לא תשודר בקרוב וספק אם תשודר בכלל העונה ברשת ב'. בשלב זה לא הסדירה ההנהלה הקודמת של רשות השידור את רכישת זכויות השידור ממינהלת הליגה. המינהלת אמורה לפרסם מכרז על זכויות השידור, אך כלל לא בטוח שהרשות אכן תתמודד בו.

גם בשנים קודמות, עם פתיחת עונת המשחקים, נוצר עימות סביב רכישת זכויות השידור ל"שירים ושערים". על פי ההערכות, העלות של שידור המשחקים היא כ-80 אלף שקל לתוכנית. התוכנית, שעלתה לאוויר ב-1970, הופסקה ב-2009 בעקבות חילוקי דעות וחזרה ב-2011.

מרשות השידור נמסר בתגובה בנוגע לעתידו של נוימן: "עם כניסתו של העורך הראשי החדש יונה ויזנטל, לרשות השידור, נבחנים שינויים כאלה ואחרים, בתחומים שונים, וזהו אחד מהם". בנוגע לתוכנית "שירים ושערים" נמסר: "היות שמנהלת הליגה תצא במכרז על זכויות השידור בעוד שבועיים, החליט יונה ויזנטל, העורך הראשי של רשות השידור, שלא לשדר את התכנית 'שירים ושערים' במהלך שבועיים אלו. במקביל, הרשות תשקול אם להתמודד במכרז זה או לא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker