בראל נגד גרינברג: "מכפישים אותי כדי לא לשלם לי וכדי להסתיר מצבם הכספי"

בראל, שבמהלך שמונה שנות כהונתה כמנכ"לית הכניסה לכיסה מסטימצקי כ-12 מיליון שקל, דורשת לקבל כ-8 מיליון שקל נוספים ■ מקורב לסטימצקי: "הדירקטוריון לא אישר בונוס של שני מיליון דולר. גם אילו אושר לא הייתה לו שום הצדקה מוסרית ומשפטית"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנכ"לית סטימצקי לשעבר, איריס בראל, דורשת מבעלי סטימצקי כ-2.9 מיליון דולר. במכתב ששלחה היום (ג') בראל לבעלים החדשים, יפית גרינברג ובנה המשמש כמנכ"ל החברה אייל גרינברג, באמצעות עורכי הדין שמוליק קסוטו ודוד יצחק.

בראל דורשת לקבל שני מיליון דולר בהמשך לסעיף ההעסקה שלה מול הבעלים הקודמים קרן מרקסטון בגין מכירת החברה במהלך כהונתה, חצי מיליון דולר על חמישה חודשי הסתגלות המגיעים לה לדבריה, 292 אלף שקל בגין מענק חלקי על 7 חודשי עבודה ו-84 אלף שקל על פדיון ימי החופשה הצבורים ודמי הבראה כדין. המכתב מגלה כי בתחילה סוכם כי בראל תקבל מענק מכירה בסך מיליון דולר במקום לקבל מניות אולם בשלב מאוחר יותר הוא עודכן כלפי מעלה לסכום של 2 מיליון דולר.

במהלך שמונה שנות כהונתה בסטימצקי הרוויחה בראל כ-12 מיליון שקל (לפי שכר של 120 אלף שקל לחודש ובונוס של 650 אלף שקל על ביצועי 2013. כעת, דורשת בראל לקבל כ-8 מיליון שקל נוספים.

איריס בראלצילום: תומר אפלבאום

במכתב נוסף שנשלח לבעלי סטימצקי, תחת הנדון 'התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים - לשון הרע', טוענת בראל באמצעות עורכי דינה כי בימים האחרונים היא עדה "למסע הכפשות והשמצות" המתפרסם בעיתונות הכתובה והאלקטרונית", "הכולל דברי בלע, שקר והטעיה" באופן העולה כדי פרסום לשון הרע.

בנוסף, מתייחס המכתב לידיעה שפורסמה הבוקר ב-TheMarker, לפיה מקורב לסטימצקי מספר שבעליה מנהלים בדיקה לגבי אי סדרים לכאורה בהתנהלותה הכספית של סטימצקי בעת כהונתה של המנכ"לית הקודמת איריס בראל. המקורב מסר כי "איריס בראל התפטרה ובמקרה כזה אין היא זכאית לבונוס כלשהו. מכל מקום, דירקטוריון סטימצקי לא אישר תשלום בונוס בסכום של שני מיליון דולר. גם אילו אושר בונוס כזה לא הייתה לו שום הצדקה מוסרית ומשפטית. על רקע זה ועל רקע תמיהות בקשר להתנהלות הכספית בעבר, המעלים לטענת הרוכשים חשש לאי סדרים בתקופת כהונתה, סטימצקי עורכת כעת בדיקות אשר עם סיומן יקבל הדירקטוריון החלטה בעניין", אמר המקורב.

במכתב טוענים עורכי הדין של בראל כי "ההשמצות הפרועות שמיוחסות למרשתינו על ידכם (בניסיון פאתטי להסתתר מאחורי "מקורבים"), ובייחוס הניסיון הנפסד לייחס למרשתינו "אי סדרים כספיים" בעת ניהול החברה... גרם נזק אדיר למרשתנו". הטענה היא כי אותן האשמות של הבעלים נועדו על מנת להתחמק מתשלום הכספים המגיעים לבראל.

יפית גרינברגצילום: דודו בכר

בנוסף, נטען במכתב האחר כי בראל לא התפטרה אלא כי התנהגותם הבהירה לה כי היא מפוטרת. כך, נטען כי עו"ד וולר, המייצג את הבעלים, אמר לה כי אין להם יותר צורך בהעסקתה כמנכ"לית. בנוסף, טוענת בראל, נעשו על ידי הבעלים החדשים פעולות רבות ללא ידיעתה ונוכחותה, כמו הפסקת עבודה עם היחצ"ן רני רהב, הפסקת העבודה מול משרד הפרסום אדלר-חומסקי, פגישות וסיכומים עם ספקים, מינוי רו"ח רז שפירא לשמש כמנהל כספים בפועל של החברה תוך שלילת סמכויות שהיו נתונות קודם בידי בראל ועוד.

טענה נוספת שהועלתה במכתב היא שכל ההתנהלות של סטימצקי תכליתה "להסתיר מהציבור, מעובדי החברה, ונותני השירותים של החברה, וכן מפני כל מי שיש לו עניין כלשהו בחברה, את העובדה הברורה שנטלתם על עצמכם את ניהול הרשת כאשר אין בידיכם את המשאבים הנדרשים למימון פעילותה התקינה, בבחינת 'נגסתם יותר ממה שאתם יכולים לבלוע'".

בראל זכתה לביקורות רבות באחרונה מצד ספקי הרשת והעובדים. הביקורות עסקו בעיקר בהחלטתה לקחת לעצמה בונוס בסך כ-650 אלף שקל, ככל הנראה בגין ביצועי הרשת בשנת 2013, זאת בסמיכות להיוודע המצב הקשה של הרשת והעיכובים בתשלום לספקים. מהצד השני, יש הטוענים כי לא בראל הייתה האחראית למצב הקשה בו הייתה מצויה רשת סטימצקי, ולקרן מרקסטון, שהכבידה על הרשת עם הלוואות גדולות כבר מיום שרכשה אותה מידי המייסד ערן סטימצקי, יש יד רבה בעניין.

מסטימצקי נמסר בתגובה: "הרשת אינה מנהלת את עניינה העסקיים על גבי התקשורת ובטח שלא תתייחס לרכילות עסקית. לנושא הרלוונטי ובעניין התפטרותה של הגב' בראל - נגיב בבית המשפט"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker