המשנה ליועמ"ש: ננקוט צעדים אם יעלה שוב קמפיין עובדי רשות השידור

כפי שפורסם ב-TheMarker, יו"ר ועד הטכנאים בקול ישראל, לזר סנדקוביץ', החליט בימים האחרונים להוריד מהאוויר את הקמפיין העצמי נגד חוק השידור הציבורי. המהלך נעשה בעיקר בעקבות לחץ מצד עיתונאי הרשות ותקופת הלחימה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, הודיע כי אם הנהלת רשות השידור לא תמנע את העלאה חוזרת של הקמפיין העצמי נגד חוק השידור הציבורי ולא תנקוט בצעדים אופרטיביים, ישקול היועץ המשפטי לנקוט בצעדים כלפיהם, לרבות על פי הדין המשמעתי.

ליכט העביר את מכתבו ליועצת המשפטית של הרשות השנייה, חנה מצקביץ', בעקבות חוות דעת שכתבה שלפיה הקמפיין העצמי של עובדי רשות השידור אינו חוקי שכן הוא מהווה שימוש במשאב ציבורי לצרכים אישיים. ליכט כתב למצקבי'ץ כי "חוות דעתך בנושא מקובלת עלינו במלואה. חוות דעת זו מחייבת את מנהלי התאגיד ועובדיו".

כפי שפורסם ב-TheMarker, יו"ר ועד הטכנאים בקול ישראל, לזר סנדקוביץ', החליט בימים האחרונים להוריד מהאוויר את הקמפיין העצמי נגד חוק השידור הציבורי. המהלך נעשה בעיקר בעקבות לחץ מצד עיתונאי הרשות ותקופת הלחימה. "נמסר לי כי היום לא נעשה השימוש הבעייתי בשידורים", כתב ליכט. "אם התנהלות זו הופסקה אנו מברכים על כך". כאמור, ליכט ביקש מצ'קביץ' להבהיר למנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם, ולמנהלי המדיות כי אם יחודשו השידורים הבעייתיים, ינקטו נגדם צעדים.

עו"ד אבי ליכטצילום: אמיל סלמן

נושא התשדירים העצמיים נידון כעת גם בבג"ץ בעקבות עתירה שהגישה התנועה למשילות ולדמוקרטיה באמצעות עו"ד שמחה רוטמן. רשות השידור עצמה הגיבה ומסרה כי היא אכן מתנגדת לשידורים והמנכ"ל הורה להפסיקם אך לא פירטה אילו צעדים עשתה בפועל כדי למנוע את המשך שידור הקמפיין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker