נתי טוקר

הנהלת רשות השידור מצהירה כי היא מתנגדת לתשדירים שהועלו בערוץ 1 ובקול ישראל נגד חוק השידור הציבורי. הרשות העבירה לבג"ץ מכתבים של מנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם, שבה הוא מורה כביכול לעצור את הקמפיין. עם זאת, לא הוצגו שום צעדים שנעשו כדי להפסיק בפועל את התשדירים.

בשבועות האחרונים עלה בערוץ 1 ובקול ישראל קמפיין עצמי של ועדי העובדים נגד חוק השידור הציבורי, שלפיו יבוצע הליך של סגירה-פתיחה לרשות השידור. את הקמפיין הובילו ועד הטכנאים של הטלוויזיה בראשות משה שגב וועד הטכנאים של הרדיו בראשות לזר סנדקוביץ'.

היועצת המשפטית של הרשות, חנה מצקביץ' קבעה כי השימוש במשאב ציבורי לצורכי העובדים הינו בלתי חוקי, והורתה להנהלה להוריד מהאוויר את התשדירים. כאשר זה לא קרה, עתרה התנועה למשילות ודמוקרטיה, באמצעות עו"ד שמחה רוטמן, לבג"ץ בדרישה להורות להסיר את התשדירים. בג"ץ סירב לתת צו ביניים להורדה מידית של התשדירים.

שר התקשורת, גלעד ארדןצילום: דניאל בר און

עד כה הנהלת הרשות לא פעלה כדי להוריד את התשדירים מהאוויר. בחלק מן המקרים, מנהלים ברדיו היו מעורבים בהעלאת התשדירים באוויר. מערכת ההודעות הפנימית המשמשת את ההנהלה שימשה גם להעברת הנחיות בנוגע לשיבוץ התשדירים.

במכתב התגובה של רשות השידור לבג"ץ היא מסכימה כי התשדירים אינם חוקיים. הרשות צירפה מכתבים שהעביר בן מנחם למנהלים בערוץ 1 ולמנהל קול ישראל מיקי מירו, שבהם הורה לעצור את התשדירים. במכתב למיקו אף הורה בן מנחם לנקוט צעדים משמעתיים.

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחםצילום: דודו בכר

אלא שתגובת הרשות נראית כהיתממות. חלף יותר מחודש מאז שעלו התשדירים לאוויר, והרשות לא ציינה בכתב התשובה שלה האם ננקטו צעדים משמעתיים כלשהם נגד המעורבים בהעלאת התשדירים.

כפי שפורסם ב-TheMarker, בעקבות לחץ שהפעילו עיתונאי רשת ב', החליט סנדקוביץ' להוריד לחלוטין את הקמפיין מהאוויר, וזאת בשל האירועים הבטחוניים. ההחלטה נבעה גם מכך שהדיון במליאת הכנסת לקריאה שנייה ושלישית שהיה אמור להתקיים ביום שני נדחה לשבוע הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker