ורשבסקי מתחיל לקצץ: 19 עובדי ערוץ 10 יפוטרו

שכרם של העובדים שישארו יקוצץ; שכר הבכירים ייחתך עד 60%

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, מתחיל להוציא לדרך את תוכנית הקיצוצים: כ-19 עובדים הוזמנו היום לשימוע לפני פיטורים. בנוסף, בערוץ ובחברת חדשות 10 יהיה קיצוץ שכר דיפרנציאלי שינוע מ-15% ויגיע עד 60% לבכירים ולטאלנטים.

ורשבסקי, שנכנס לתפקידו בשבוע שעבר, קיבל לידיו ערוץ במצוקה תזרימית קשה וללא בעלי בית שיכולים או מוכנים להזרים לערוץ כספים. עם מינויו על ידי נציגו של יוסי מימן היה ברור כי הוא צפוי לקצץ דרמטית בהוצאות הערוץ. היום אסף ורשבסקי את עובדי הערוץ והודיע להם על תוכנית הקיצוצים. מתוך 130 עובדי הערוץ יפוטרו 19 עובדים מהמחלקות השונות, בעיקר המכירות, הסחר והשיווק. כחלק מהמהלך יבוטלו ויואחדו מחלקות בערוץ. בחברת חדשות 10 לא צפויים להיות פיטורים כלל, אך צפוי להיות קיצוץ שכר משמעותי, כולל שכרם של בכירי הערוץ והטאלנטים הבכירים.

ורשבסקי אמור להחליט בימים הקרובים אילו הפקות הפסדיות לערוץ וייעצרו. ורשבסקי אמור להוביל שינוי חקיקה שיאפשר הארכת זיכיון לערוץ, תוך שינוי התמקדות הערוץ בעיקר בנושא חדשות ואקטואליה. כחלק מהמהלך יעצור ורשבסקי את כל הפקות הריאליטי שהיו מתוכננות.

בכל הקשור לקיצוצים בחברת החדשות, הנהלת ערוץ 10 תאלץ להגיע להסכמות עם ועד העובדים של הערוץ, שמאוגד בארגון העיתונאים של ההסתדרות ובראשו עומד העיתונאי מתן חודורב. הוועד הגיע בעבר להסכמות עם הערוץ על קיצוצים, אך מנגד דרש וקיבל התחייבויות להחזרת השכר לקדמותו ולתשלום קרנות השתלמות לעובדים. לא נמסרה תגובה רשמית של הוועד.

ורשבסקי גם עשוי לעצור את הפקת התוכנית "כלבוטק" בערוץ אם יגלה כי היא הפסדית. אולם עם עזיבתו של רפי גינת את תפקידו בערוץ סוכם עם בעלי המניות על קיצוץ בהוצאות ההפקה של התוכנית.

מערוץ 10 נמסר: "אנו לא מעוניינים להתייחס לנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker