חברות צרפתיות הגישו בקשת פירוק לערוץ 10; הערוץ: איננו חייבים להם מאומה

החברות מכרו לערוץ 10 זכויות שידור למשחקי מוקדמות אליפות אירופה בכדורגל ב-2011 ■ בערוץ 10 מדגישים כי שילמו עבור שלושה משחקים ששודרו בערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

בקשת פירוק לערוץ 10 הוגשה השבוע לבית המשפט המחוזי בתל אביב, על יד שתי חברות צרפתיות העוסקת בתחום זכויות שידור של משחקי ספורט. החברות טוענות לחוב של מיליון שקל. עם זאת, בערוץ דוחים לחלוטין את דרישת החוב וטוענים כי אינם חייבים לחברות מאומה.

החברות מכרו לערוץ 10 זכויות שידור למשחקי מוקדמות אליפות אירופה בכדורגל ב-2011. בערוץ 10 מדגישים כי שילמו עבור שלושה משחקים ששודרו בערוץ, אלא שהחברות הצרפתיות דורשות תשלום גם עבור משחק הגמר - על אף שזה לא שודר בערוץ 10 ונבחרת ישראל כלל לא שיחקה בו.

את הבקשה, שדווחה לראשונה באתר news1, הגישו החברות SPORTFIVE INTERNATIONAL ו-SPORTFIVE GMBH&CO KG, המשתייכות לקונצרן המדיה הצרפתי "LAGARDERE UNLIMITED".

לפי הדיווח, ערוץ 10 הסכים לשלם 140 אלף דולר לכל משחק, אך לא שילם עבור משחקים בין מלטה וקרואטיה וכן עבור שני משחקים של מכבי חיפה במוקדמות ליגת האלופות. לטענת החברות, ערוץ 10 מעולם לא חלק על עצם קיום החוב, ולכן יש להורות על פירוק ערוץ בשל חדלות פירעון.

מנגד, בערוץ 10 טוענים כי שילמו עבור שלושה משחקים ששודרו בערוץ. "יש פה ויכוח על משחק אחד מ-2011 שבכלל לא שודר, וזו תביעה כספית רגילה", נמסר מהערוץ.

לערוץ 10 חובות כספיים כבדים הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים, אבל רובם לגופים מקומיים שפועלים בתחום הטלוויזיה, כמו חברות הפקה. גופים אלה מבינים את מצב השוק ואינם ממהרים עד כה להגיש תביעות או בקשות פירוק תביעה כמו של שתי החברות הצרפתיות עלולות לגרור את ערוץ 10 להסתבכות משפטית אם לא יצליח לעמוד בחובותיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker