יוסי ורשבסקי חוזר לעוד קרב הישרדות על עתיד ערוץ 10

ורשבסקי, שניהל עד 2012 את הערוץ, צפוי להוביל תוכנית קיצוצים דרמטית בערוץ 10, בשל קשיים תזרימיים ■ עם ההחלטה כי גינת יסתיים את תפקידו, ורשבסקי - ששמר על קשרים הדוקים עם אנשי מימן - קיבל הצעה לחזור ולנהל את הערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

בעל השליטה בערוץ 10, יוסי מימן, החליט למנות את יוסי ורשבסקי למנכ"ל ערוץ 10. ורשבסקי, שניהל עד 2012 את הערוץ, יחזור להוביל את קרב ההישרדות של הערוץ - שזיכיונו אמור להסתיים בסוף השנה. ורשבסקי צפוי להוביל תוכנית קיצוצים דרמטית בערוץ 10, בשל קשיים תזרימיים.

ורשבסקי פרש מתפקידו ב-2012 לאחר ארבע שנים, וזאת לאחר מאבק מול נציגיו של רון לאודר בדירקטוריון, אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי, שנטלו את מושכות ניהול הערוץ באותה תקופה. אנשיו של לאודר הם אלה שמינו את רפי גינת למנכ"ל.

לאחר עזיבת לאודר בסוף 2013, חזר מימן להיות בעל השליטה דה פקטו בערוץ, והיחסים של נציגיו - אירית אילוז וליאו מלמוד - עם גינת הלכו והתערערו. עם ההחלטה כי גינת יסתיים את תפקידו לפני כשבועיים, ורשבסקי - ששמר על קשרים הדוקים עם אנשי מימן - קיבל הצעה לחזור ולנהל את הערוץ. ורשבסקי מונה באוקטובר 2013 לתפקיד יו"ר זרוע המדיה של קבוצת פובליסיס בישראל, והוא צפוי לעזוב את התפקיד לטובת ערוץ 10.

בשלב זה ערוץ 10 אינו יכול לשדר לאחר סוף 2014, וזאת משום שתקופת הזיכיון של הערוץ תסתיים. הערוץ ניסה לקבל רישיון לשידורים, אך נכשל בכך לאחר שלא הצליח להשיג משקיעים. כעת יהיה על ורשבסקי, שהוביל בשנים קודמות את מאבקי ההישרדות של ערוץ 10, לנהל מאבק חדש מול גורמי הרגולציה, חברי הכנסת והשרים, במטרה להמשיך את פעילות הערוץ.

ערוץ 10 אינו מנסה לקבל רישיון לשידורים ל-15 שנה, אלא שינוי חקיקה שיאפשר לו הארכת זיכיון. אפשרות אחרת היא הפיכתו של ערוץ 10 לערוץ נושאי - כלומר ערוץ שיעסוק בעיקר בנושא חדשות ויעלה על גבי מערך עידן פלוס. מימן עצמו הבהיר בתגובתו לידיעה על מינוי ורשבסקי כי המטרה היא הארכת זיכיון.

ורשבסקי היה מי שהוביל את ערוץ 10 להשקעות משמעותיות בתוכן, גם בתוכן בידורי כמו בעונות של "הישרדות" וכן בתוכנית הריאליטי שכשלה "24/7". כעת המגמה של בעלי המניות וכן של העובדים היא להפוך את ערוץ 10 לערוץ רזה, עם הוצאות תוכן מופחתות, וכזה שיעסוק בעיקר בתוכן חדשותי ואקטואלי.

במקביל, ורשבסקי ייאלץ לאזן את מצבו של הערוץ, ששרוי כעת בהפסדים תפעוליים של עשרות מיליוני שקלים מאז תחילת השנה וסובל מקשיים תזרימיים. בשלב זה אין לערוץ בעל מניות שיוכל להזרים לערוץ כסף, ורשבסקי ייאלץ לערוך תוכנית קיצוצים דרמטית בערוץ 10, שכוללת פיטורי עובדים.

מימן מסר כי "אני שמח להשיב את המושכות של הערוץ לידיו של ורשבסקי. ערוץ 10 חווה משברים במהלך 12 שנות פעילותו ואני בטוח כי תחת הנהגתו של ורשבסקי הערוץ יצעד להישגים לטובת ציבור הצופים וימשיך להיות מקור לפרנסה למשפחות רבות בתעשיית התקשורת בישראל. בפני ורשבסקי עומדות משימות לא פשוטות, שהראשונה שבהן היא לאזן את פעילות הערוץ, תהליך שילווה את הבסיס להמשך פעילות הערוץ בזיכיון בשנים הקרובות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker