החמאס השתלט על שידורי ערוץ 2 ו-10: "היכונו לשהייה ממושכת במקלטים"

החמאס הצליח להשתלט על שידורי הלוויין עמוס של חברת חלל, שבאמצעותו מעבירה הרשות השנייה את שידורי הערוצים המסחריים באופן פתוח ■ חלק קטן מאזרחי ישראל ראה את ההפרעה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ארגון החמאס הצליח להשתלט הערב על שידורי ערוצי הטלוויזיה המסחריים והעלה שקופית מטעמו שהשתלטה על השידורים למשך כעשר שניות. החמאס הצליח להשתלט על שידורי הלוויין עמוס של חברת חלל, שבאמצעותו מעבירה הרשות השנייה את שידורי הערוצים המסחריים באופן פתוח, ורק חלק קטן מאזרחי ישראל ראה את ההפרעה.

בשקופית נכתב בין השאר "אל אימהות חיילי צה"ל. אם תרצו שלא יהיו בניכם שבויים או הרוגים בעזה, אז מהרו לקרוא להם שיחזרו הביתה". ברקע נראית תמונה של דמות נושאת דמות אחרת וחוצה גדר - ככל הנראה להמחיש את הסכנה שבחטיפת חייל לתוך עזה, בדומה למקרה גלעד שליט.

צילום מסך של ההודעה של חמאס

עוד נכתב מטעם החמאס כי "ממשלתכם בחרה את שעת הפתיחה של המערכה הזו. אם ממשלתכם ללא תסכים על התנאים שלנו, מאז הכינו עצמכם לשהייה ממושכת במקלטים". גם במבצעים קודמים החמאס הצליח לעלות על שידורי הרשות השנייה באמצעות הפעלת אותות בעוצמה גבוהה שמשתלטת על שידורי הלוויין. 

הרשות השנייה היא זו שמעבירה בפועל את שידורי הטלוויזיה של הערוצים המסחריים, באמצעות הלוויין עמוס. גורם בשוק הטלוויזיה אמר כי ההשתלטות של החמאס על שידורי הטלוויזיה המסחרית הינה "מחדל חמור" של הרשות השנייה, שאמורה היתה לאבטח את השידורים ולמנוע את ההשתלטות של החמאס.

ברשות הסבירו כי רק בבתים שבהם קליטת הטלוויזיה נעשית באמצעות צלחות לוויין נראתה ההפרעה לשידורים. עם זאת, בחלק מהמקומות גם חברת HOT עושה שימוש בלוויין עמוס וגם שם ניתן היה לראות את הפרעות החמאס. 

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "השידורים נקטעו אך ורק אצל הצופים באמצעות לוויין עמוס, ולא בקרב צופי HOT ,yes ועידן פלוס. צופים אלה מהווים אחוז קטן מאוד מכל הצופים. לאור זאת הנחתה הרשות השנייה את חברת חלל המפיצה את השידורים להגביר את העוצמה של השידור על מנת שמקרה זה לא ישנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker