ערוץ 10 יוכל להתמודד על מכרז לערוץ חדשות בעידן פלוס - מדיה ושיווק - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ערוץ 10 יוכל להתמודד על מכרז לערוץ חדשות בעידן פלוס

כך עולה מהצעה לתיקון חוק שהפיץ היום משרד התקשורת; בנוסף, מציע משרד התקשורת כי הרשות השנייה תחוייב לשדר באינטרנט את כל הערוצים המשודרים בעידן פלוס

3תגובות

משרד התקשורת הפיץ היום תזכיר חוק הנוגע למערך עידן פלוס שלפיו הרשות השנייה, המפעילה את המערך, תחויב לשדר את הערוצים שעל גבי עידן פלוס גם על גבי האינטרנט. לפי ההצעה, גורמים נוספים יוכלו להפיץ את אותם שידורים. הצעה זו עשויה להיטיב עם השחקנים הצפויים להיכנס לשוק הטלוויזיה הרב ערוצית, בהם סלקום, פרטנר ומיזם הסיבים של חברת החשמל.

הצעה נוספת לתיקון החוק עשויה להיות מעניינת במיוחד לגבי עתידו של ערוץ 10 והשינויים הצפויים בשוק הטלוויזיה. זיכיונו של ערוץ 10 מסתיים בסוף השנה ובשלב זה הוא לא יוכל לקבל רישיון ולשדר לאחר מכן. על הפרק קיימת הצעה שאותה דוחף מנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד, שלפיה ערוץ 10 אכן ייסגר אך יוקדם הפיצול של זכייניות ערוץ 2, קשת ורשת, כבר לתחילת 2015, וכל אחת מהן תקים חברת חדשות אחת.

אלא שזכייניות ערוץ 2 הביעו התנגדות להצעת החוק (קשת הביעה באחרונה רצון לעבור לרישיון בסוף 2015). הצעה חלופית היתה המשך הפעלתו של ערוץ 10 במתכונת של ערוץ נושאי - ערוץ שעוסק בנושא מסוים, למשל חדשות, שיעלה על גב מערך עידן פלוס. גם בעלי המניות של ערוץ 10 והעובדים תומכים במהלך להפיכתו של ערוץ 10 לערוץ רזה, שיעסוק בעיקר באקטואליה וחדשות.

הערוצים הנושאיים, כלומר שרוב שידוריהם הם בתחום אחד, כמו חדשות, טבע או ספורט, אמורים לעלות על מערך עידן פלוס כחלק מהמהלך להרחבתו משישה ערוצים כיום ל-18 ערוצים. הרחבת המערך מתעכבת מזה זמן רב. הערוץ הנושאי יכול לזכות להכנסות מפרסומות או מדמי מנוי.

אלא שעד עתה ערוץ 10 לא יכול היה להתמודד על מכרז בערוץ הנושאי משום שבחוק קבועה מגבלה שלפיה הערוצים הקיימים כיום על גבי מערך עידן פלוס לא יוכלו להגיש הצעה לעלות על מערך עידן פלוס בערוצים הנושאיים. הצעת החוק הנוכחית מסירה מגבלה זו, ולמעשה מאפשרת לערוץ 10 לבטל את זיכיונו ולהתמודד במכרז לערוץ נושאי.

בכל הקשור לחיוב הרשת השנייה לשדר את ערוצי עידן פלוס הקיימים גם באינטרנט, במשרד התקשורת הסבירו כי לפי ההצעה, הגורם המפעיל - כלומר הרשות השנייה - או מפיצי משנה אחרים, לא יהיו חייבים להסדיר את הזכויות, זאת בתנאי שהפצת השידורים תיעשה בישראל, בזמן אמיתי וללא עריכה. שינוי חוק זה יועיל לחברות שמתכוונות להיכנס לתחום, שיוכלו לשדר את ערוצי עידן פלוס על גבי הרשת שלהן ללא מגבלה.

"כדי להגביר את התחרות ולשבור את הדואפול של HOT ו-yes, נאפשר את הפצת הערוצים המרכזיים גם באינטרנט ללא עלות ובכך נעודד חברות תקשורת להיכנס לתחום הטלביזיה הרב ערוצית", מסר שר התקשורת גלעד ארדן.

החוק הנוכחי הנוגע לערוצים הנושאיים מסיר גם מגבלה קודמת שבה מי שמעוניין לעלות לאוויר עם ערוץ HD חייב להפעיל גם ערוץ ברזולוציה רגילה. בנוסף, גם בעל שליטה בערוץ ייעודי (כמו ערוץ המוסיקה, ערוץ 9 ברוסית או הערוץ בערבית) יוכלו להתמודד במכרזים לערוצים הנושאיים. בחוק החדש נכתב כי ערוץ שקיים על גבי המערך או מי שקשור בו יוכל להעלות עד ארבעה ערוצים נושאיים חדשים.

שינוי נוסף יאפשר למועצה בעת הגשת המכרזים לקבוע מה יהיה מודל הפעילות של הערוץ הנושאי – פרסומות או דמי מנוי – ולא לאפשר למציעים לבחור את מודל הפעילות.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם