גם לסער לא תהיה שבת: חברים במועצת ת"א יצטרפו למשמרת המחאה מול ביתו

גם פעילי מרצ הודיעו כי יצטרפו למחאה בעקבות החלטתו של שר הפנים ■ המחאה תתקיים ביום שבת ברחוב ברנדייס 30 תל-אביב, בשעה 18:00

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

פעילי מרצ, יחד עם חברי מועצת העיר תל אביב מיטל להבי, מהרטה ברוך, גבי לסקי, אפרת טולקובסקי, מיקי גיצין ואיתי פנקס, הודיעו כי יצטרפו ביום שבת, למשמרת המחאה מול ביתו של שר הפנים, גדעון סער, בעקבות החלטתו לאסור פתיחת מכולות בשבת. ההפגנה תתקיים ביום שבת ברחוב ברנדייס 30 תל-אביב, בשעה 18:00.

מיקי גיצין, חבר מועצת העיר תל-אביב-יפו מטעם מרצ, אמר כי "גדעון סער עושה ניצול ציני בסוגיית השבת כדי להרוויח נקודות פוליטיות על חשבון הצרכים של רוב תושבי העיר. החלטה של סער פוגעת באופייה של העיר הפתוחה בשבת. נכון היה עושה אם במקום לחזק את הקניונים בפאתי העיר, היה מחזק את העסקים המשולבים בתוך המרחב העירוני בתל-אביב-יפו".

ברק שש, ממארגני ההפגנה, אמר כי "המחאה נגד סער התחילה מהשטח והיא רלוונטית לכלל הציבור התל אביבי, שלא מוכן ששיקולי דת יקבעו לו את אורחות החיים. סגירת המרכולים היא פגיעה בסטטוס קוו ופגיעה בנו. השבת חשובה לנו וחשוב לנו לחיות אותה כפי שאנחנו רוצים. חשוב מאוד להגיע ולתמוך במאבק". קבוצות הפייסבוק שהוקמו בנושא צוברות תאוצה. קבוצת "תל אביב לא שומרת" מונה כ-25 אלף חברים וקבוצת "לא נסגרת תל אביב" מונה כ-19 אלף חברים.

צילום: עמוד הפייסבוק של מפלגת מרצ

שר הפנים סער העלה אתמול פוסט לעמוד הפייסבוק שלו בו הוא משתלח בעיריית תל אביב ומדיניותה כלפי אכיפת הסגירה בשבת. בפוסט תחת הכותרת 'ממשיכים בישראבלוף' כתב סער כי "האופן שבו נאכף החוק אתמול על ידי עיריית תל אביב הוא בדיוק המשך שיטתי של מדיניות 'הישראבלוף', כפי שהגדיר בית המשפט העליון בפסק דין בנושא. לא פחות מגוחכות היו ההצהרות של נציגי הטייקונים המרכולים על מחויבותם ל'צביון העיר' (לא חלילה לרווחים כספיים). שלטון החוק אינו עקרון בו ניתן לנופף מול מגזרים מסויימים כשזה נוח פוליטית ולרמוס ברגל גסה כשזה לא נוח".

כפי שפורסם אתמול ב-TheMarker, אנשי עסקים דתיים מימנו חלק מקמפיין סגירת העסקים בשבת. אלה רצו להביא לסגירתם של עסקים בשבת במדינת ישראל - ייתכן מטעמים דתיים וייתכן מתוך מחשבה כי סגירת עסקיהם של המתחרים בשבת תגדיל את מכירותיהם. על התורמים לקמפיין נמנה מייסד קופיקס וקרן הגשמה, אבי כץ, שהעסקים שהוא מחזיק בהם אינם פועלים בשבת, הוא גם המייסד והמממן של חברת שבת מנוחה, המקדמת את שמירת השבת בישראל. בין היתר, הוזכר בהקשר זה גם שמו של איש העסקים הדתי אברהם פוקס, מבעלי קבוצת האופנה פוקס, שכל סניפי הרשתות הרבות שהיא מפעילה סגורים בשבת, למעט סניפיה במגזר הערבי.

גדעון סער סירב להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום