אחרי הפסד של 40 מיליון שקל בשנתיים: קשת שוקלת לסגור את ערוץ 24

בשלב זה פוטרו כבר 17 עובדים מהערוץ עצמו ומחברות הפקה שעובדות בעבור הערוץ

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

זכיינית ערוץ 2 שוקלת לסגור את ערוץ מוסיקה 24 שבבעלותה, אלא אם כן יקבל הקלות משמעותיות בכל הקשור לחובות ההשקעה בתוכן. בשלב זה פוטרו כבר 17 עובדים מהערוץ עצמו ומחברות הפקה שעובדות בעבור הערוץ. הערוץ נרכש על ידי קשת במלואו ב-2009. הערוץ מחויב להשקיע כ-30 מיליון שקל בתוכן בשנה - הוצאה גבוהה יחסית לערוץ נישה. מלבד זאת, קשת נטלה על עצמה מחויבות תוכן מהעבר של כ-45 מיליון שקל.

בשנים האחרונות קשת המשיכה להשקיע בערוץ וניסתה שוב ושוב להעלות תכנים ולוחות שידור חדשים. בסך הכל השקיעה קשת כ-190 מיליון שקל בתוכן בערוץ 24 מאז עבר לבעלותה. תוכנית הדגל המכניסה ביותר של הערוץ היתה "אייל גולן קורא לך", אך זו ירדה מהאוויר לאחר ההסתבכות של גולן בפרשת הקטינות ורשות המסים.

אבי הזמר, ערוץ 24צילום: רועי ברקוביץ

בשנתיים האחרונות הידרדר מצבו של הערוץ, והוא הסב לקשת הפסד של כ-40 מיליון שקל. לפני כחצי שנה התחלפה שוב הנהלת הערוץ ומונה כמנכ"ל המפיק אורי דיקשטיין. אך כעת הוחלט לעצור את כל ההפקות - מלבד הפקה אחת שנמצאת בשלבי צילום.

עבור קשת האחזקה בערוץ 24 היתה אסטרטגית, כחלק מפעילויות נוספות מחוץ למסך של ערוץ 2. הזכיינית המתחרה בערוץ 2, רשת, טענה פעמים רבות כי ערוץ 24 משמש כלי עזר בידי קשת כדי לנגח את רשת. לטענת רשת, ימי השידור הבולטים של ערוץ 24 שודרו דווקא מול רשת, וגם מספר הדקות מול ימי השידור של רשת היה נמוך משמעותית לעומת הימים שמול קשת. בקשת עצמה דחו לחלוטין טענות אלה.

בקשת, שלא מסתירים את מצבו הקשה של ערוץ 24 כיום, מתכוונים כעת לדרוש ממועצת הכבלים לשנות את הגדרות הרגולציה כך שמחד הוצאות התוכן יירדו, ובעיקר כדי שיוכלו להעלות תוכניות נוספות מלבד תוכניות מוסיקה. בקשת מסבירים כי חלו שינויים מהותיים בהרגלי הצפייה מאז עליית ערוץ 24 לאוויר, וכי כעת המגמה העולמית היא ירידה בערוצים המשדרים מוסיקה. לכן, דורשים בקשת שינויים ברגוציה על הערוץ, כך שיוכל להרחיב את תחומי הפעילות.

בכל מקרה, בקשת הגיעו להחלטה כי לא ימשיכו להחזיק בערוץ בקונסטלציה הזו. סיבה נוספת להחלטה זו היא הסביבה התחרותית הנוכחית והעתידית של ערוץ 24. בשנה האחרונה נוצרה תחרות מצד ערוץ 25 בכבלים ובלווייין, המשדר מוסיקה ים תיכונית ונמצא בשיתוף פעולה עם רשת. בנוסף, בקרוב אמורים לעלות לאוויר הערוצים הנושאיים בעידן פלוס, שבהם לא יהיו כללי רגולציה מחמירים אך יהיה ניתן לשלב בו פרסומות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker