בלי ריאליטי |

יוזמה חדשה: ערוץ 10 יפעל במתכונת שידורי חדשות ותחקיר בלבד

ערוץ 10 יוכל למלא את שעות השידור בעיקר באמצעות חברת החדשות, וכן בתוכניות התחקיר ודוקו שיש לערוץ כיום ■ עלויות התוכן הגבוהות שמגיעות ל-270 מיליון שקל לא כולל שידורי חדשות, יבוטלו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתי טוקר

יוזמה חדשה להמשך הפעלת ערוץ 10 נידונה כיום בין בעלי המניות של ערוץ 10, הרשות השנייה ועובדי ערוץ 10. לפי הצעה זו, ערוץ 10 ימשיך לפעול ברישיון ב-2015, אך יהווה ערוץ אלטרנטיבי לערוץ 2 וישדר רק תוכניות חדשות, דוקו ותחקירים בעלויות נמוכות, ללא תוכניות ריאליטי יקרות בשעות הפריים טיים.

המשמעות היא שמחויבויות התוכן הגבוהות של הערוץ כיום, שמגיעות ל-270 מיליון שקל לא כולל שידורי חדשות, יבוטלו. במקומם הערוץ יוכל למלא את שעות השידור בעיקר באמצעות חברת החדשות, וכן בתוכניות התחקיר והדוקו שיש לערוץ כיום.

תמר איש שלוםצילום: ענבל מרמרי

בשלב זה נערכים דיונים בנושא, אך בכל מקרה יהיה צריך שינוי חקיקה למהלך כזה. ההנחה בקרב הגורמים העוסקים בעניין היא כי זו הדרך היחידה להמשך הפעלתו של ערוץ 10. במצב כזה, ההנחה היא גם כי זכייניות ערוץ 2 ,קשת ורשת, יוכלו להמשיך לפעול בערוץ 2 ולהשיא רווחים גבוהים, בעוד ערוץ 10 יהווה נתח שוק קטן יחסית - אך רמת ההוצאות שלו תהיה נמוכה במיוחד. במקרה כזה ערוץ 10 עשוי להמשיך לפעול גם עם מבנה הבעלות הנוכחי ולא יצטרך משקיעים בעלי הון.

אם יוזמה זו תתממש, החקיקה שיזמו מנכ״ל הרשות השנייה שי באב״ד ושזכתה לתמיכה של שר התקשורת גלעד ארדן, לפיצול זכיינית ערוץ 2 כבר בסוף השנה - עשויה לרדת מהפרק.

מהרשות השנייה נמסר: "אנחנו לא מכירים את היוזמה המדוברת מטעם ערוץ 10 ולא נערכו כל פגישות בנושא בין גורמים ברשות לערוץ. בימים אלו, הנהלת הרשות השנייה תומכת מקצועית ועובדת באופן מלא על תזכיר החקיקה שמקדם משרד התקשורת בעניין פיצול ערוץ  2".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker