תנאי הפרישה ברשות השידור: שכר 
של שנה, מענק פרישה ופנסיה מוגדלת - מדיה ושיווק - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

תנאי הפרישה ברשות השידור: שכר 
של שנה, מענק פרישה ופנסיה מוגדלת

על פי הסכמות שהושגו, 1,700 עובדים יפוטרו בתחילת 2015 - ויתחלקו לשתי קבוצות: אלה שחוזה העסקתם יסתיים, ואלה שייקלטו ברשות 
החדשה ■ הרשות, שתחל לפעול במארס 2015, תעסיק 700 עובדים, אך השאלה כמה מהם יהיו יוצאי הרשות הישנה עדיין נתונה במחלוקת

42תגובות

1,700 עובדי רשות השידור, שתעו עד לאחרונה בערפל סמיך של חוסר ודאות, יכולים להירגע במקצת: על פי הערכות, מקום עבודתם מובטח עד ראשית 2015, וגם אז, אם הם יפוטרו - הם לא ילכו בידיים ריקות.

על פי ההסכמות שאליהן כבר הגיעו כל הצדדים למגעים, יפוטרו כל העובדים, ואז יתחלקו העובדים לשתי קבוצות: אלה שהעסקתם תסתיים, ואלה שימשיכו לעבוד ברשות החדשה.

אמיל סלמן

מתווה ההסכם בעניין הפרישה תואם להסכמות שהושגו ברפורמת 2009–2010 ולא יצאו לפועל. תהליך הפרישה יכלול פיצוי נאה - שיסתמך על נדבכי גיל, ותק וסוג פנסיה. מחצית מכלל העובדים ברשות הם בגילאי 50–64. אלה יקבלו פנסיה מוגדלת עד לגיל הפרישה (67 לנשים ולגברים) בעזרת העלאה אוטומטית בשתי דרגות (מה שמאפשר העלאת קצבה). בנוסף, הם יקבלו מענק פרישה של 105 אלף שקל ולא פחות מ–11 משכורות פנסיוניות (שכר שחושב לפנסיה ללא שעות נוספות ותוספות אחרות) עבור חודשי ההסתגלות. כך נוצר מצב שמחצית מהעובדים, אם שלא יעבדו בגוף החדש, יקבלו שכר במשך כמעט שנה מבלי שהם מגיעים לעבודה וכך מענק פרישה נאה ויתחילו לקבל פנסיה מוגדלת מתאריך סיום עבודתם ברשות ועד גיל הפרישה הרשמי.

קבוצה גדולה אחרת כוללת עובדים שגילם מתחת ל–50, שהוותק שלהם לרוב קטן יותר. אלה יקבלו פיצויי פיטורים מוגדלים (130%–250%) ומענק הסתגלות של ארבע עד 11 משכורות, תלוי בוותק שצברו.

את הקבוצה הקטנה של העובדים שעברו את גיל 64 הוחלט במתווה הקודם להשאיר בתפקידיהם, מכיוון שפיטוריהם היו יקרים מדי. הפעם לא הוחלט מה יקרה לעובדים האלה, ואם הם יישארו לפנסיה או שהעסקתם תופסק.

העובדים שייקלטו ברשות החדשה - יפוטרו גם הם ב–2015, במנגנון שיקבע בהמשך, אך המעבר לא יפגע בזכויותיהם הפנסיוניות או בוותק שצברו. כבר ברור כי מי שישמור על מקום עבודתו יזכה לשכר נמוך יותר. עם זאת, שכר עובדי הרשות היה מורכב עד היום משכר בסיס נמוך, ומתוספות רבות (שאינן נכללות בחישוב הפנסיה). כעת החלק המחושב פנסיונית יעלה, ורמת התוספות תרד.

לוח הזמנים לביצוע הרפורמה הוא מורכב, אך מתחיל להתבהר: עד סוף יולי יעבור החוק שיסדיר את סגירת הרשות ואת פתיחת גוף השידור החדש. מיד לאחר מכן יחלו שני תהליכים: סגירת הגוף הישן ופיטורי העובדים; והקמת הגוף החדש על ידי גוף זמני שיוחלף בהמשך בשופט, שיבחר את הוועדה שתבחר את ועדת האיתור של ההנהלה החדשה.

ברגע שייבחרו ההנהלה והדירקטוריון הן יתחילו לבנות את הרשות החדשה: לדאוג למיקום האולפנים, לרכישת ציוד, להעמדת לוח שידורים לרדיו ולטלוויזיה (כשערוץ 1 ימשיך לשדר והטלוויזיה החינוכית תיסגר) ולבחירת 700 העובדים שיעבדו בגוף החדש. בעוד ההסתדרות לוחצת שכל העובדים בגוף החדש יהיו עובדי הרשות לשעבר, מתעקש שר התקשורת, גלעד ארדן, להזרים "דם חדש" לרשות.

לפי המתווה, עד מארס 2015 אמורה הרשות החדשה להתחיל לפעול. "מדובר בלוחות זמנים מטורפים", אומר מקורב לעניין, "אך מכיוון שכל מי שנוטל בתהליך מחויב אליו, קיים סיכוי סביר לעמוד בהם".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם