העובדים בסטימצקי זועמים על הבונוס שקיבלה המנכ"לית בראל

"עובדים רבים לא קיבלו העלאה בשכר כבר שנתיים, ומנגד אנחנו שומעים שהמנכ"לית קיבלה בונוס של 650 אלף שקל. זה מרתיח אותי, אבל מה אני אעשה עם כל הזעם הזה?", אמרה עובדת ותיקה של הרשת

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

"עובדים רבים בסטימצקי לא קיבלו העלאה בשכר כבר שנתיים, ומנגד אנחנו שומעים שאיריס בראל (המנכ"לית) קיבלה בונוס של 650 אלף שקל. זה מרתיח אותי, אבל מה אני אעשה עם כל הזעם הזה? אנשים לא יודעים כמה עובדות חד הוריות יש בסטימצקי. אנחנו חולים מדאגה ומכעס, אבל זה לא עוזר לנו בכלום", אמרה אתמול עובדת ותיקה של סטימצקי. היא סיפרה על הלחצים להמשיך לעבוד ולמכור, ולעמוד ביעדי מכירות בד בבד עם מחסור בספרים בחנויות, עקב הפסקת אספקת סחורה של חלק מההוצאות לאור.

הקשיים של סטימצקי צפויים להשפיע על אלפי עובדים וספקים, אך למרות הדאגה לפרנסתם, אחת השאלות שמטרידות ביותר את הענף היא אם בראל תקבל בונוס של 2 מיליון דולר בגין המכירה והאם תצטרך להחזיר את הבונוס שקיבלה באחרונה בסך 650 אלף שקל.

כשהועסקה על ידי קרן מרקסטון, המחזיקה בסטימצקי, ב–2006, קיבלה בראל חוזה עבודה עם שכר חודשי המוערך ב–140 אלף שקל, וסעיף שמציין כי אם החברה תימכר במהלך כהונתה היא תקבל בונוס של כ–2 מיליון דולר. בנוסף, באחרונה לקחה בראל בונוס של 650 אלף שקל. לדברי גורמים בסטימצקי, מדובר בבונוס בגובה של חמש משכורות בגין ביצועי 2013, שניתן לה ולכמה מהבכירים.

איריס בראלצילום: דניאל בר און

כעס העובדים נובע בעיקר מהסמיכות בין המועד שבו קיבלה בראל את הבונוס, ככל הנראה בפברואר, למועד שבו נודעו הקשיים של סטימצקי בתחילת אפריל. לדברי מקורב, "המצב של החברה כיום לא שונה מהותית משהיה בשנים האחרונות, למעט זה שהמחזורים ירדו בחודשים האחרונים עקב חוק הספרים והמצב הירוד בקמעונות. הרווח של סטימצקי היה תמיד גבולי, סביב 1%–2%. הדבר היחיד שהשתנה זה שמרקסטון החליטו מהיום למחר שאין להם כסף לתת לסטימצקי אחרי שנים שהזרימו לה כסף, ופתאום לא היה איך לשלם לספקים".

הוא מוסיף כי "חוץ מבראל, כל שכבת ההנהלה הבכירה והזוטרה לא קיבלה משכורות גבוהות. יש עובדים שלא קיבלו תוספת שכר בחמש השנים האחרונות ובחברה צימצמו בכוח האדם. אין ספק שהבונוס של בראל לא נראה טוב, בעיקר כשהיא מציירת את עצמה תמיד כמי שדואגת בראש ובראשונה לעובדים".

במקביל, עדיין לא ידוע אם בראל תקבל את הבונוס בסך 2 מיליון דולר. "אם החברה תימכר בחוזה סביר, בראל לא תקבל 2 מיליון דולר אלא פחות. הנושים לא יסכימו לזה שיחתכו להם 80% מהחוב ואילו בראל תקבל 2 מיליון דולר. ייתכן שיעשו איתה הסכם שתקבל סכום חלקי. אם יש לה חוזה מול מרקסטון, ולא רק מול סטימצקי, היא תפנה למרקסטון לקבלת הבונוס, ואז הסיכוי שהיא תקבל את הבונוס גבוה", מעריך עו"ד אביחי ורדי, יו"ר ועדת פירוקים וכינוסים של לשכת עורכי הדין.

אם החברה תגיע לחדלות פרעון, אומר ורדי, בראל תהיה זכאית לסכומים מוגבלים מכוח חוק הביטוח הלאומי ודין קדימה, שמסתכמים ב–120–130 אלף שקל. ואולם אם יש לה חוזה מול מרקסטון, "הכיס עמוק יותר והדבר תלוי בתנאים הספציפיים של החוזה שלה". לדבריו, "אם החברה תגיע לחדלות פירעון ייבדק גם הבונוס שניתן לה בסך 650 אלף שקל והאם היתה פה העדפה שלה על פני גורמים אחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker