"סטימצקי גמרה את הסוס - זה יגיע להקפאת הליכים"

(עדכון) הממונה על ההגבלים לא יאשר לידיעות ספרים לרכוש את סטימצקי ■ בכיר בענף: "אין מי שישלם 100 מיליון שקל על החברה הזאת ואין לה נכסים בסכום הזה" ■ מנכ"לית סטימצקי לעובדי המטה: אם לא נמכור בקרוב, נלך להקפאת הליכים ■ המו"מ עם כתר וקרביץ הופסק

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עוד צעד לקראת הקפאת הליכים של סטימצקי: אחרי שכתר וקרביץ הודיעו כי לא ירכשו את החברה, גם ידיעות אחרונות ויצירה לא יוכלו לרכוש אותה - כך נודע ל-TheMarker. מקורבים לממונה על ההגבלים העסקיים דיויד גילה הביעו ספק רב לגבי האפשרות שיאשרו מיזוג בין סטימצקי לגבי אחד המו"לים הבולטים או לגבי מיזוג עם מתחרה פוטנציאלי. כלומר, גילה מבהיר בדלת האחורית כי לא יאשר לידיעות ספרים ולחברת המשחקים יצירה לרכוש את סטימצקי. לאחר שקרביץ וכתר כבר הודיעו היום כי לא ירכשו את הרשת, נותר רק המשא ומתן מול ג'י גרופ של ג. חיפית והסיכוי של סטימצקי להגיע להקפאת הליכים בבית משפט גובר מאוד.

יותר מוקדם היום כינסו מנכ"לית סטימצקי, איריס בראל, כינסה את עובדי המטה של החברה ומסרה להם כי אם החברה לא תימכר בזמן הקרוב, היא תלך להקפאת הליכים. עם זאת, היא הביעה אופטימיות ומסרה כי מתנהל משא ומתן מול ארבע קבוצות שונות - ששתיים מהן הספיקו לרדת מהפרק מאז הישיבה.

מקורב לסטימצקי טען היום כי נדחו הצעות ארלדן (בעלי כתר הוצאה לאור) וקרביץ משום "שיש הצעות טובות יותר". מנגד, בכתר ובקרביץ טענו כי הם אלה שהודיעו לסטימצקי כי לא ירכשו את החברה ואף שלחו הבוקר הבוקר מכתב לרון לובש ממרקסטון ולאיריס בראל מסטימצקי בו הודיעו על הפסקת המגעים לרכישת סטימצקי.

ההערכה היא שכתר וקרביץ סברו שסטימצקי תגיע בימים הקרובים לבית המשפט להליך של הקפאת הליכים. "יש שם חובות לספקים של כ-70 מיליון שקל ועוד חובות של כ-20 מיליון שקל לעובדים. אין מי שישלם 100 מיליון שקל על החברה הזאת ואין לה נכסים בסכום הזה. מקסימום ישלמו עבור סטימצקי 20 מיליון שקל כולל המלאי. סטימצקי גמרה את הסוס ובראל עוד החליטה ברוב חוצפתה לקחת בונוס של 650 אלף שקלים בעוד מצב החברה גרוע. יש גבול למה שבית המשפט יגיד כשזה יגיע להקפאת הליכים", אמר בכיר בענף שהוצע לו בעבר לקנות את סטימצקי והתייחס לבונוס שלקחה בחודשים האחרונים בראל. מקורבים טוענים כי מדובר בבונוס של חמש משכורות על ביצועי שנת 2013 כפי שכתוב בחוזה שלה.

איריס בראל, מנכ"לית סטימצקיצילום: תומר אפלבאום

כפי שפורסם מוקדם יותר היום, במרקסטון נערכים למכירת סטימצקי והחליטו ליטול על עצמם את החובות של רשת סטימצקי כלפי דויטשה בנק וכלפי רשת מגנוליה שבבעלות הקרן, המסתכמים יחדיו בעשרות מיליוני שקלים. קרן מרקסטון אמורה לפרוע את החובות הללו מתוך הכספים שהיא צפויה לקבל מהמשקיעים האמריקאיים, בהיקף של כ-80 מיליון דולר, במסגרת מנגנון שמרקסטון הפעילה של קנייה לכסף וכהכנה אפשרית למכירה עתידית של מגנוליה.

ככל הנראה מרקסטון התקשתה למכור את סטימצקי, כשהיא נושאת על גבה חובות כבדים לגורמים שונים. מרקסטון מנהלת מגעים למכירת הרשת למספר גורמים תמורת סכום של כ-50 מיליון שקל, הנמוך בכל מקרה מחובותיה המוערכים לספקים וגורמים שונים.

בענף מספרים על מחסור מחמיר בחנויות סטימצקי, עקב כך שמספר הוצאות לאור, שכבראשן ידיעות ספרים, עצרו את אספקת הספרים לרשת, מחשש  שלא יקבלו את התשלומים המגיעים להם. הרשת טרם שילמה להם את מחצית התשלום שהיתה אמורה לשלם כבר בתחילת החודש, אך מסרה כי ישולם רק בסוף השבוע הזה.

בקשת הקפאת הליכים מטעם סטימצקי כבר מוכנה מזה זמן מה במשרדו של עו"ד רונן מטרי אולם בסטימצקי אמרו בעבר כי היא מוכנה כבר מחודש אפריל, אז נתגלו קשיים לשלם לספקים, וזאת למידה בה ספק יחליט להגיש בעצמו בקשה נגד החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker