בזכות המונדיאל: 862 אלף בני אדם צפו במחאת עובדי רשות השידור

עובדי הערוץ הראשון רתמו את המסך הציבורי על מנת להתנגד לתוכנית לסגור את רשות השידור ולפתוח אותה מחדש במתכונת אחרת ■ משחק הפתיחה, שרשם רייטינג של 23.4%, עקף את נתוני הצפייה של משחקי הפתיחה בשני המונדיאלים הקודמים

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

862 אלף איש צפו אמש (ה') במשחק הפתיחה של מונדיאל 2014 בברזיל, במשחק בין נבחרות ברזיל וקרואטיה. המשחק, שהתחיל בשעה 23:00 בלילה והתקיים בעיר סאו פאולו, רשם רייטינג של 23.4%. מדובר בנתונים ראשוניים המתייחסים לאוכלוסייה היהודית בלבד.

נתון זה גבוה יותר משיעור הצפייה במשחק הפתיחה במונדיאל 2010, אז נרשמו 17.9% רייטינג למשחק בין דרום אפריקה לבין מקסיקו. נתון זה גבוה גם משיעור הצפייה במשחק הפתיחה של מונדיאל 2006 שהתקיים בגרמניה והניב 22.5%.

שידורי המונדיאל החלו אתמול בערוץ הראשון בצל מחאת העובדים נגד התוכנית, שמוביל שר התקשורת גלעד ארדן, לסגור את רשות השידור ולפתוח אותה במתכונת מחודשת. העובדים אמנם חזרו בהם מכוונתם להשבית את שידורי המונדיאל, זאת לאחר שארגון השידור הציבורי האירופי איים כי ישלול מהערוץ הראשון את הזכויות, אך בכל זאת העובדים רתמו את המסך הציבורי לטובת המאבק שלהם והביעו מחאה.

לאורך כל ערב השידורים הוצגו שקופיות נגד חקיקת ארדן שעליהן נכתב "שידור ציבורי = מפעל חיוני", "היום זה אנחנו - עובדי רשות השידור - מחר זה אתם". מעט לפני שידור המשחק אף הוקרנו דברים שאמר עובד ברשות השידור, שקרא לאזרחים להפעיל לחץ על הפוליטיקאים כדי למנוע את החקיקה בנוגע לרשות השידור.

חוגגים את מונדיאל 2014 בברזילצילום: AP

בטקס הפתיחה של המונדיאל צפו כחצי מיליון איש והוא הגיע לרייטינג של 13.7%, ואילו התוכנית שהוביל דידי הררי, שלוותה בתקלות רבות ושזכתה לביקורת שליליות מגולשים ברשתות החברתיות, זכתה לרייטינג של 11% ול-374 אלף צופים.

נתוני הערוץ הראשון לא גרמו לנפילה משמעותית ברייטינג בערוצים 2 ו-10 בפריים טיים. התוכנית "בום" בזכיינית ערוץ 2 קשת אמנם רשמה רייטינג של 15.1% בלבד, אך מנגד "רמזור", ששודרה לאחר מכן, רשמה נתון גבוה של 27%. התוכניות שודרו מול המשחק עצמו רשמו נתונים נמוכים ובהן "חי בלילה", "איזו מדינה" - ובעיקר מהדורת "חדשות הלילה" שהגיעה ל-2% בלבד.

בערוץ 10 רשמה "פנים אמיתיות" רייטינג של 11.2%, ו"מעושרות" ירדה ל-7.2%. "היום שהיה" עם 4.7%, ו"לילה כלכלי" סיימו עם 4.1% רייטינג בלבד. מהדורת חדשות 2 רשמה נתון נמוך יחסית של 18%, ואילו חדשות 10 עם 9.1%. מהדורת "מבט" של הערוץ הראשון רשמה נתון מעט גבוה יותר מהממוצע והגיעה ל-6.4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker