בשל ההפסדים הכבדים: דירקטוריון ערוץ 10 יבחן הורדת "כלבוטק" מהאוויר - מדיה ושיווק - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בשל ההפסדים הכבדים: דירקטוריון ערוץ 10 יבחן הורדת "כלבוטק" מהאוויר

בדירקטוריון לא מעוניינים להדיח את רפי גינת, מנכ"ל ערוץ 10 והמפיק של "כלבוטק", גם אם תוצג דרישה כזו מצד בכירים וטאלנטים ■ הרוחות בערוץ סוערות בעקבות הפרסום על רווחיו של גינת ■ ערוץ 10: "אלה דברים חסרי שחר"

21תגובות

דירקטוריון ערוץ 10 לא מרוצה מהתוצאות המוקדמות שהציגה התוכנית "כלבוטק" מאז החלה עונתה השנייה. בכוונת הדירקטוריון לבחון את הרווחיות של התוכנית בעונתה השנייה, ולהחליט בשבועות הקרובים אם להסירה מלוח השידורים, בדומה 
לתוכניות הפסדיות אחרות שהוסרו בעבר.

כפי שפורסם ב-TheMarker, מאז שכלבוטק עלתה לאוויר בערוץ 10 לפני כשנה וחודשיים, התוכנית יצרה לערוץ הפסד הנאמד ב-5.6 מיליון שקל. עם זאת, אין כוונה להדיח את גינת מתפקידו כמנכ"ל הערוץ.

הרוחות בערוץ 10 סוערות בימים האחרונים מאז הפרסום לגבי רווחיו של גינת מהערוץ ומהתוכנית "כלבוטק" שהוא מפיק עבור הערוץ. עובדים בכירים בחברת החדשות של הערוץ זעמו על ההכנסות הגבוהות שמניב גינת מערוץ 10, שהגיעו לכ–10 מיליון שקל, הן מהפקת התוכנית והן ממשכורתו כמנכ"ל, בעוד הפקת "כלבוטק" הניבה לערוץ הפסד מוערך של 5.6 מיליון שקל.

דורון גולן/ג'יני

בכירים בחברת החדשות הביעו חוסר שביעות רצון, ואף טענו שמהלכיו של גינת מסכנים את עתיד הערוץ. הבכירים התייחסו לא רק לשכרו של גינת, אלא גם לאופן הניהול שלו, כולל ניגוד העניינים שבו הוא מצוי כמפיק התוכנית המשודרת בערוץ. בין השאר, הוזכרו השינויים התכופים בשיבוץ "כלבוטק" כך שתוכל להתמודד בקלות יחסית מול ערוץ 2, וכן היקף הפרומואים הרחב לתוכנית.

בין בכירי חברת החדשות אף עלתה שאיפה להדיח את גינת מתפקידו כמנכ"ל הערוץ ולדרוש כי במקומו ימונה המשנה למנכ"ל, יואב הלדמן, או סמנכ"ל השיווק, דן רון. עם זאת, דירקטוריון הערוץ לא יקבל בשלב זה החלטה להדיח את גינת מתפקידו. מצד אחד סבורים בדירקטוריון כי הפסדי ערוץ 10 הנוכחיים לא נגרמים דווקא משכרו של גינת. מאידך, בדירקטוריון לא מעוניינים ליצור זעזועים בערוץ בשלב הנוכחי, כשהערוץ משווע להשיג משקיע, ולכן לא יחליטו להזיז את גינת מתפקידו - גם אם תוצג דרישה כזו מצד בכירים וטאלנטים בערוץ.

עם זאת, חברים בדירקטוריון הנוכחי, שאינו כולל את אבי בלשניקוב ומיכל גרייבסקי – שהיו נציגיו של רון לאודר, שעזב את הערוץ, והם אלה שגייסו את גינת וחתמו את החוזה עמו, וכיום הם כבר לא בערוץ - אינם שבעי רצון מההוצאה הגבוהה על התוכנית "כלבוטק". בדירקטוריון קיבלו דו"ח שהציג את הפסדי העונה הראשונה של התוכנית, אך עדיין לא קיבלו דיווח לגבי העונה השנייה.

ערוץ 10 ממשיך לרשום הפסדים תפעוליים בעקבות כישלון בהתמודדות מול ערוץ 2, בעיקר בתוכנית הריאליטי המושקעת "עד סוף העולם". בדירקטוריון הערוץ צפויים לקבל בקרוב החלטות לגבי קיצוץ בהוצאות הערוץ. כחלק מכך, ייבחנו ההוצאות על תוכניות שונות והן עשויות לרדת מהאוויר - אחת מהן היא "כלבוטק". הורדה של "כלבוטק" עשויה לגרור מאבק מול המנכ"ל גינת, שהגיע לערוץ 10 ביחד עם התוכנית מזכיינית ערוץ 2 רשת.

בינתיים בעלי המניות של ערוץ 10 והנהלת הערוץ מנסים להמשיך לגייס משקיעים. מצד בעלי המניות מתנגדים בנחרצות להצעה להקדים את פיצול זכייניות ערוץ 2, בטענה כי המהלך יחסל כל סיכוי של ערוץ 10 לגייס משקיע ולשרוד. בקרב בעלי המניות סבורים כי מהלך כזה לא ייצא אל הפועל, שכן הוא יהיה כרוך בהוצאה של כ–600 מיליון שקל מכספי המדינה לשם הוצאת קשת ורשת לשידור באפיק חדש שבעה ימים בשבוע.

מערוץ 10 נמסר: "אלה דברים חסרי שחר שאין צורך להגיב עליהם".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם