לאחר האיום בשלילת זכויות - עובדי ערוץ 1 לא ישבשו את שידורי המונדיאל

ההודעה מגיעה לאחר שאיגוד השידור האירופי איים כי ישלול את זכויות השידור מערוץ 1 בעקבות בקשת שר התקשורת ■ יו"ר ההסתדרות: "העקרונות שמנחים את עובדי רשות השידור הם תחושה של אחריות לאומית וסולידריות חברתית"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים25

את מונדיאל 2014 תוכלו לראות ללא חשש: יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, הורה לוועדי העובדים ברשות השידור שלא למנוע את שידור המונדיאל. יו"ר ועד הטכנאים בערוץ 1, משה שגב, הודיע גם הוא כי שידורי המונדיאל לא ישבשו. הודעות אלו מגיעות לאחר שבעקבות בקשת שר התקשורת, גלעד ארדן, איגוד השידור האירופי איים כי ישלול את זכויות השידור מערוץ 1.  

ארדן התייחס לאיומים מצד עובדי רשות השידור להשבית את שידורי ערוץ 1 בעת שידורי המונדיאל כמחאה על הליכי החקיקה לסגירת רשות השידור. ארדן איים כי יפקיע מידי רשות השידור את הזכויות לשידור המונדיאל, ופנה בעניין לארגון EBU - איגוד השידור האירופאי.

היום נודע כי איגוד השידור הציבורי האירופי אכן הפעיל לחץ על רשות השידור ואיים כי ישלול את זכויות השידור אם אכן הרשות תשבש את השידורים. מנכ"לית איגוד השידור האירופי, אינגריד דלטנר, עידכנה את ארדן ואתר יו"ר רשות השידור, אמיר גילת, כי אם אכן יושבתו השידורים האיגוד יפעל להעביר את זכויות השידור לערוצים פתוחים אחרים בישראל. דלטנר גם דרשה ממנהלי רשות השידור כי יתחייבו בכתב עד מחר (יום שישי) לקיום השידורים המלאים.

הפגנת רשות השידורצילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

עוד הוסיפה המנכ"לית כי אף אם תקבל התחייבות כזו ובסופו של דבר ישובש השידור, אפילו של משחק אחד - יופקעו זכויות השידור מיידית ויועברו לערוץ אחר ורשות השידור תיאלץ לשלם את עלות מלוא זכויות השידור בהיקף של 5.5 מיליון יורו.

בעקבות כך, הודיע היום ניסנקורן כי לא יהיו שיבושים בשידור המונדיאל. "כל הציבור בישראל זכאי ליהנות מחוויית ספורט עולמית שנערכת אחת לארבע שנים", מסר ניסנקורן. "גם ברגעים הקשים, כאשר חרב הפיטורים מונפת מעל צווארם של אלפי עובדים ברשות השידור, העובדים בחרו לנהוג בצורה ערכית, כאשר העקרונות שמנחים אותם הם תחושה של אחריות לאומית וסולידריות חברתית".

עם זאת, ניסנקורן מתח ביקורת על הליכי החקיקה ומסר כי "התנהגותם הכוחנית של משרדי האוצר והתקשורת כלפי העובדים ברשות השידור תואמת במידה רבה את הגישה הכלכלית שמנהיגה הממשלה הנוכחית. לא עוד מדינת רווחה שפועלת למען אזרחיה אלא מדינה אשר מוכנה לזרוק ברגע אחד 2,000 עובדים אל מעגל האבטלה".

בתגובה לדברי ניסנקורן הודיע שגב – ראש אחד הוועדים המיליטנטים ברשות ומי שאחראי בין השאר על השבתת השידורים בשבוע האחרון - כי "אנו מכבדים את החלטת יו"ר ההסתדרות. שידורי המונדיאל יועברו באיכות שידור גבוהה ביותר, כמו שערוץ אחד נוהג לעשות כבר שנים רבות בכל אירועי הספורט הגדולים. חבל שארדן מנסה עוד לגרוף נקודות והון פוליטי במקום לטפל בבעיה האמיתית והיא ההעדר הסכמת האוצר לביטול האגרה וזריקתם של 2,000 עובדים ממעגל העבודה".

תוכניתו של ארדן נתקלת בקשיים כאשר בכיר באוצר התבטא אתמול נגד הכוונה לבטל את האגרה ולממן את פעילות רשות השידור על חשבון תקציב המדינה. "אי אפשר לוותר על הכנסה של 400 מיליון שקל", אמר בכיר באוצר. "אמירות אלה מלמדות על הספין והדמגוגיה של שר האוצר יאיר לפיד ושל ארדן", מסר שגב. "הפופוליזם הזול לא עובד על פקידי האוצר כנראה, שמבינים שאי אפשר להקים רשות שידור ללא כספי האגרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker