שבועות בלי תנובה? רשתות השיווק במו"מ להעברת המבצעים למתחרות

בכיר באחת מרשתות השיווק: "אני לא ארשה שבגלל הוויכוחים בתנובה המדפים שלי יהיו ריקים"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

ברשתות השיווק מתחילים להיערך לאפשרות של חג שבועות בלי מוצרי תנובה. בעקבות האיומים של הוועד בעיצומים על רקע משא ומתן לתגמול בגין מכירת תנובה, בחלק מהרשתות החלו במשא ומתן מול המחלבות המתחרות במטרה להעביר את חלק ממבצעי שבועות למוצרים שלהם במקום מוצרים של תנובה.

"כרגע האספקות של תנובה תקינות אבל אם מאיימים עליי שאולי יהיו חוסרים במוצרים בחג העיקרי שלי לחודשים הקרובים (חג השבועות, עד"מ) אז אני ישר נערך לוותר עליהם (על תנובה, עד"מ). מאחר וחלק מהותי מהמבצעים שלנו לחג מבוסס על מוצרי תנובה, אנחנו עושים שינויים ומנסים להכניס יותר מוצרים של המתחרים. ברגעים אלה ממש אנחנו מנסים לבדוק עם שטראוס, טרה וגד מה כושר הייצור שהן יכולות להתחייב אליו", אומר בכיר באחת מרשתות השיווק.

לדבריו, המוצר הבעייתי שיהיה קשה להחליף במוצר של מחלבה מתחרה הוא הקוטג' של תנובה: "יש לו ביקוש קשיח של לקוחות שמעדיפים אותו על המוצר של המתחרים. נספק קוטג' של אחרים אם נצטרך, אבל הציבור יכעס".

הבכיר העביר ביקורת על ההתנהלות ועד העובדים של תנובה: "אם הועד של תנובה לא יחזור בו מאיומיו עד מחר לכל המאוחר הם ישלמו מחיר כבד, לפחות אצלנו, כי אנחנו כבר עושים שינויים לעבור למתחרים. הועד שלהם לא מבין שהמאבק הוא לא רק בינם לבין ההנהלה אלא גם משליך על הפעילות העסקית. הם לא יכולים לצפות שכולנו נשב על הגדר ונחכה להחלטות שלהם, אנחנו צריכים להתארגן לאלטרנטיבות ואם סגרתי על ספק אחר אני לא אחזור בי מההסכמות עמו. נציג טרה כבר נמצא אצלנו ונציג גד בדרך ואנחנו במשא ומתן אינטנסיבי מאוד. אני לא ארשה שבגלל ויכוחים שלהם המדפים שלי יהיו ריקים".

צילום: אילן אסייג

לדברי בכיר ברשת שיווק אחרת, הרשת נערכת לקבלת סחורה של מתחרים.

בתנובה סיפקו הבוקר (ג') מוצרים לחנויות והעובדים מבצעים את עבודתם, אם כי לדברי גורם בתנובה "הם מבצעים אותה לאט יותר במכוון". במארס 2012, כשוועד עובדי תנובה יצא בעיצומים עקב מאבק מול ההנהלה על תהליכי התייעלות שרצתה לבצע, היה מחסור במוצרים שונים של החברה ברחבי הארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker