בג"ץ דחה את בקשת יוניברסל לצו ביניים נגד הרשות השנייה

בעתירה שהגישה בשבוע שעבר יוניברסל, חברת רכש המדיה שבבעלות משרד הפרסום מקאן אריקסון, נטען כי הרשות השנייה הקימה "במחשכים" ו"בניגוד עניינים בוטה" ועדה מייעצת, שהמלצותיה התקבלו על ידי מועצת הרשות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

בג"ץ דחה היום את בקשתה של חברת רכש המדיה יוניברסל להוציא צו ביניים האוסר על הרשות השנייה לפעול בתחום הגבלת רכש המדיה בישראל. השופטים קבעו כי על הרשות השנייה להגיב לעתירה של יוניברסל עד ל-7 ביולי.

בעתירה שהגישה בשבוע שעבר יוניברסל, חברת רכש המדיה שבבעלות משרד הפרסום מקאן אריקסון, נטען כי הרשות השנייה הקימה "במחשכים" ו"בניגוד עניינים בוטה" ועדה מייעצת, שהמלצותיה התקבלו על ידי מועצת הרשות, "בניגוד לדין ובחוסר סמכות, ותוך פגיעה אנושה בחופש העיסוק ובזכות הקניין".

הוועדה המדוברת היא ועדת שחם, בראשות יעקב שחם, שהמלצותיה אושרו על ידי מועצת הרשות השנייה. לפי ההמלצות, היקף הרכש של המשרד יוגבל ל–25%. יוניברסל, באמצעות עו"ד ליאור שמעוני ממשרד עוה"ד דן להט, דרשה צו על תנאי שיבטל את הסמכות של הרשות לפעול בעניין, וכן להמציא ליוניברסל פרוטוקולים ומסמכים נוספים.

מנגד, במכתב שהעבירה ליוניברסל הילה שמיר, היועצת המשפטית של הרשות השנייה, נטען כי הוועדה המייעצת הוקמה כדין, ומינויה פורסם כדין ברשומות באתר הרשות השנייה. עוד טענה שמיר כי הוועדה פירסמה קול קורא לציבור להצגת עמדותיו, וכי הופיעו בפניה נציגי שלוש חברות המדיה המרכזיות. "הוועדה שמעה בנושא זה מגוון רחב של דעות, וזאת לבד מהאפשרות שניתנה לכל גורם להביע עמדות בכתב", כתבה שמיר.

עוד טענה שמיר בנוגע לטענות על ניגוד העניינים של שחם – שמועסק כמנהל במקומון "ידיעות חיפה" – כי "במסגרת הליך המינוי של שחם נבח ניגוד העניינים... הואיל ומר שחם אינו מנוע מתחום הטלוויזיה ומכהן כיו"ר ועדת טלוויזיה מזה למעלה משלוש שנים, הרי שבמינויו לוועדה המייעצת בתחום שידורי הטלוויזיה לא נפל כל פגם".

היועצת המשפטית של הרשות השנייה, עו"ד הילה שמיר, מסרה בתגובה: "החלטת בג"ץ שלא להיעתר לבקשת יוניברסל למתן צווי ביניים הועברה לידיעתנו, ועמדתנו המשפטית המפורטת תינתן במסגרת המענה לעתירה. בכוונת הרשות להמשיך ולפעול בנחישות ובמקצועיות למימוש החלטות המועצה לעניין הגבלת היקף מכירת זמן הפרסום בטלוויזיה, תוך שקיפות מקסימאלית לציבור ולגורמים המעורבים, כפי שנעשה עד כה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker