"שונא גולן ידוע" |

"סטימצקי לא פתחה חנות בקצרין בשל המו"מ מול רשף"

ארלדן, שמולה מנהלת סטימצקי מו"מ, מנוהלת על ידי צלי רשף, ממייסדיה הבולטים של שלום עכשיו ■ סטימצקי: היזם לא הספיק לשפץ החנות והחלטנו לדחות הפתיחה בחודשיים ■ רשף על הפעלת חנויות סטימצקי במעלה אדומים ואריאל באם ירכוש החברה: "זה נושא שלא עלה"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

תושבי הגולן שוב נותרים ללא חנות ספרים בסביבתם, לאחר שסניף סטימצקי בקצרין לא נפתח כמתוכנן לפני הפסח.

סטימצקי סגרה את הסניף שהפעילה בקצרין בסוף 2013 בטענה שאין היתכנות כלכלית בהפעלתו. תושבי הגולן ניהלו מאבק נגד ההחלטה וטענו כי לאור סגירת החנות אין באזור חנות ספרים בטווח של כ–90 ק"מ. לאחר פגישה עם מנכ"לית סטימצקי איריס בראל, הודיעה סטימצקי כי תחזור לפעול בקצרין עם סניף במרכז המסחרי. הסניף שופץ בחודשים האחרונים ואף נתלה בו שלט עם הכיתוב "שמחים לחזור בקצרין".

צילום: תומר נויברג

אורי הייטנר, תושב קצרין שניהל את המאבק הקודם נגד סטימצקי, העלה פוסט לפייסבוק שבו ייחס את אי פתיחת הסניף למשא ומתן שמנהלת סטימצקי מול חברת ארלדן, בעלי כתר הוצאה לאור, שבבעלות משפחת רשף, שלא מעוניינת בהפעלת סניפים בגולן. ארלדן מנוהלת על ידי צלי רשף, ממייסדיה הבולטים של שלום עכשיו, שבבחירות לכנסת ה–18 התמודד מטעם מרצ וכיהן לפני כעשור כחבר כנסת מטעם העבודה.

רשף הכחיש קשר לאי פתיחת הסניף ומסטימצקי מסרו כי "הסניף היה אמור להיפתח לפני פסח. היזם לא הספיק לבנות אותו בזמן ולכן הפסדנו את פסח ושבוע הספר. לאור זאת ביקשנו כרגע לדחות בחודשיים את הנושא". סטימצקי החליטה באחרונה שלא לפתוח סניף שתוכנן בשרונה בתל אביב. בסטימצקי עדיין לא חתמו על ביטול החוזה באופן רשמי, אבל כבר מסרו ליזמי שרונה על כוונתם לעצור את השיפוצים ולבטל את הפתיחה.

כעת מרחף סימן שאלה עתידם של כמה סניפי הרשת: האם סטימצקי בבעלות משותפת של משפחת רשף תמשיך להפעיל את הסניפים במעלה אדומים ואריאל והאם תפתח את הסניף בקצרין. בתגובה לשאלות האם יסגור את סניפי סטימצקי מעבר לקו הירוק והאם שותפיו (בעלי קרביץ) יסכימו לכך, ענה רשף כי עדיין מוקדם לתת תשובה כיוון שהם עדיין לא רכשו את החברה. "נדבר בבוא העת. זה נושא שלא עלה. זה מוקדם ביותר. זו האמת לאמיתה", ענה רשף.

רשת סטימצקי, של קרן מרקסטון, נמצאת בתהליכי מכירה לכתר הוצאה לאור ולרשת קרביץ, וזאת ברקע קשיים אליהם נקלעו קרן מרקסטון וסטימצקי, שהביאו כך שסטימצקי לא יכלה לשלם לספקיה בתחילת אפריל. התשלומים הועברו לבסוף בעיכוב של יותר משבוע, לאחר שקרן מרקסטון הגיעה להסכם עם בנק הפועלים, שלפיו הקרן תזרים לסטימצקי 8 מיליון שקל, ובמקביל הבנק יעניק לרשת אשראי חדש של 4 מיליון שקל. זאת, במטרה שהזרמות אלה יאפשרו לרשת להמשיך לפעול כעסק חי לפחות שלושה חודשים, שבמהלכם תנסה למצוא רוכש לרשת. ההסכם בין מרקסטון לכתר וקרביץ הוא הסכם עקרונות ראשוני, ולפיו סכום הרכישה שינוע בין 30 ל-50 מיליון שקל, בהתאם לממצאי בדיקת הנאותות שתבצע כתר וקרביץ בחודש הקרוב.

צלי רשףצילום: חגי שמואלי

.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker