הדיל בתוכנית הבוקר: שלם 70 אלף שקל - קבל 10 ראיונות

למרות הקנסות, זהו הדיל שהוצע באחרונה לחברה שונות בתחום השירותים ■ את ההצעה העבירה אחת מסוכנויות התוכן השיווקי הגדולות בישראל, BBDO CONTENT ■ רשת: "לא היה ולא נברא"

נתי טוקר
נתי טוקר

מכירת אייטמים בטלוויזיה היא עבירה על חוק הרשות השנייה, ולמרות שורה של קנסות שהטילה הרשות, הצעות למכירת אייטמים ממשיכות להיות משוגרות ללקוחות. שלם 70 אלף שקל, קבל 10 ראיונות בתוכנית בוקר בערוץ 2 - זה הדיל שהוצע באחרונה לחברה שונות בתחום השירותים. את ההצעה העבירה אחת מסוכנויות התוכן השיווקי הגדולות בישראל, BBDO CONTENT.

סוכנות התוכן השיווקי מתעסקת בעיקר בתוכן שיווקי יצירתי ובשיתופי פעולה למותגים בולטים, אך כאמור, בוחרת גם לעסוק בתוכן שיווקי לעסקים קטנים באמצעות שילובם בתוכניות אקטואליה.

בהצעה, ששוגרה לחברה בתחום השירותים והגיעה לידי TheMarker, הוצגה תוכנית הבוקר של רשת, בהגשת אברי גלעד והילה קורח, ש"הינה תכנית הבוקר הנצפית ביותר אשר זוכה ברייטינג ממוצע של 7% ומונה קהל נשי של כ-60%". לפי ההצעה, "התוכנית תשמח לארח מרואיינים לפינה דו חודשית בהתאם לאירוע אקטואלי המתרחש בארץ. הפינות יעלו גם באתר reshet-tv לאחר השידור".

מתוך תוכנית הבוקר "העולם הבוקר"צילום: צילום מסך ערוך 2

בהצעה מוסבר כי "זוהי הזדמנות מצוינת לעלות על סדר היום... בזכות הרפיטיציה בתכנית אנו מאמינים כי הדבר יסייע למצב את משרדך כאוטוריטה בתחום. כמו כן ניתן להציג את הקטעים שיועלו לאתר רשת גם באתר אצלך". הצעת המחיר הינה 70 אלף שקלף לא כולל מע"מ, עבור 10 "פינות ייעוץ". בהצעה נכתב כי "העלות הינה בעבור העלאת החומרים לאתר רשת", אך בפועל מדובר בהצעה למכירת אייטמים לכל דבר ועניין.

הרשות השנייה מנסה בשנה האחרונה להחמיר את הפיקוח על תוכן שיווקי ומכירת אייטמים. ב-2013 הטילה הרשות השנייה קנסות בהיקף של 1.4 מיליון שקל על שלוש זכייניות הטלוויזיה – קשת, רשת וערוץ 10 – בגין מכירת אייטמים, ואף הורידה מהאוויר שורה של תוכניות שבהן נמצאה תופעה של מכירת אייטמים. מנכ"ל הרשות השנייה, שי באב"ד, אף התבטא לא פעם כי בכוונתו להחמיר את הטיפול בהפרות תוכן שיווקי, ויזם קנסות חמורים על הזכייניות בגין תוכן שיווקי בתוכניות הבידור.

בחברת התוכן השיווקי אמרו אתמול כי לא ידוע להם על פרטי ההצעה. גורמים בחברה מסרו עוד כי פעילויות תוכן שיווקי נפוצות כיום בכל אמצעי המדיה האלקטרונית והכתובה. מנגד, ברשת אמרו כי לא מוכרת להם הצעה כזו, וכי אין כלל מכירת אייטמים בתוכניות רשת.

מרשת נמסר בתגובה: "לא היה ולא נברא. רשת לא מכירה הסכם כזה וכל ניסיון של גורמים מסחריים להשתמש בשמן של תוכניות רשת לצורך כך מהווה התנהלות לא מוסרית. בכל מקרה אנו נבדוק את הדברים ונפעל בהתאם".

מ-BBDO CONTENT נמסר בתגובה: "תוכן שיווקי מהווה מקור הכנסה משמעותי לכל אמצעי המדיה"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker