עובדי "מקור ראשון" בכינוס חירום: "אנחנו על שעון עצר"

100-80 עובדי מקור ראשון ואתר NRG התכנסו היום במערכת העיתון בירושלים לישיבת חירום בשל החשש כי העיתון עומד בפני סגירה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

100-80 עובדי מקור ראשון ואתר NRG התכנסו היום במערכת העיתון בירושלים לישיבת חירום בשל החשש כי העיתון עומד בפני סגירה. מחאת העובדים מופנית בעיקר כלפי הממונה על הגבלים עסקיים, שעל שולחנו נמצאת כיום השאלה האם לאשר את העסקה למכירת העיתון והאתר ל"ישראל היום" תמורת 17 מיליון שקל.

במקביל, נאמן העיתון חן ברדיצ'ב, הודיע בשבוע שעבר לעובדים ולבית המשפט כי קופת המזומנים של החברה ריקה ולכן ייאלץ לסגור את העיתון ב-1 במאי. לפי הנאמן, עלות הפעילות של ההוצאה לאור של העיתון "מקור ראשון", "מעריב" ואתר NRG מגיעה ל-6 מיליון שקל בחודש, ופעילות זו הפסדית. דיון בעניין יתקיים ביום חמישי בבית המשפט המחוזי בירושלים.

"הגענו למצב קריטי", אמר בכינוס היום (א') אריאל כהנא, עיתונאי ותיק ב"מקור ראשון". "הנאמן החליט שביום חמישי הכל נסגר. אין לו כסף למשכורות במאי. אנחנו עכשיו על שעון עצר עד יום חמישי".

עמוד שער של "מקור ראשון"

עובדי העיתון נשאו שלטים שעליהם נכתב "פסילה = סגירה". מבחינתם, אם העסקה עם "ישראל היום" תיפסל, העיתון יפסיק מלפעול זמנית ואז כבר לא ייפתח מחדש על ידי בעלים חדשים מהקבוצות שהגישו הצעות לרכישה - אלי עזור ואודי רגוניס.

"בלחץ הזמן שיש עכשיו, לא יבוא מישהו אחר כי החברה נסגרת ביום חמישי", הסביר כהנא בכינוס. "אין זוכה אוטומטי, ההתמחרות תיפתח מחדש וזה אומר שהמשחק משתנה. לכן פסילה של 'ישראל היום' היא סגירה של העיתון. לא ייתכן שבשם החופש העסקי יסגרו עיתון".

העיתונאי אורי אליצור אמר בכינוס כי "אלה לא תרגילים ומשחקים. זה רציני ועצוב, כי העיתון קיבל מכל הכיוונים את כל המחמאות. כל הטייקונים בתקשורת התעניינו ברכישת העיתון. גם מבחינה עסקית לעיתון יש פוטנציאל גדול".

במאמר מערכת שפירסם "מקור ראשון" ביום שישי נכתב כי "לעיתון שאתם מחזיקים ביד נשקפת סכנת סגירה מיידית, ולא בגלל חוסר ביקוש צרכני. אולי בגלל עודף ביקוש. ככל שנמשכת הסחבת בעניין עתידו נעשה קשה יותר ויותר להתעלם מן החשש ששיקולים פסולים עלולים לחרוץ את גורלו. לצערנו טיפול הממונה אורך זמן רב, והוא אינו מכריע לכאן ולכאן... אסור להשלים עם כך שעיתון חיוני מאוד בישראל יחדל מלהופיע בגלל ביורוקרטיה במקרה הטוב, ובגלל פוליטיקה במקרה הרע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker