בית המשפט חייב את הנאמן להמשיך להוציא לאור את "מעריב" ו"מקור ראשון"

לטענת הנאמן, לא נותר כסף בקופת המזומנים של החברה שיאפשר להוציא לאור את העיתון

נתי טוקר
נתי טוקר

השופט דוד מינץ מבית המשפט המחוזי בירושלים חייב את נאמן חברת מקור ראשון, חן ברדיצ'ב, להמשיך להוציא לאור את העיתונים "מקור ראשון" ו"מעריב", וזאת על אף שלטענת הנאמן לא נותר כסף בקופת המזומנים של החברה שיאפשר להוציא לאור את העיתון.

בית המשפט אישר למכור את "מקור ראשון" ואתר NRG לידי "ישראל היום" של שלדון אדלסון תמורת 17 מיליון שקל, ואילו "מעריב" יימכר ל"ג'רוזלם פוסט" של אלי עזור תמורת 4 מיליון שקל. ואולם שתי העסקות דרושות אישור של הממונה על ההגבלים, ושם הנושא עדיין נבדק. ברשות ההגבלים נשמעים קולות המתנגדים למכירה ל"ישראל היום" בשל נתח השוק שלו בשוק העיתונות.

בפנייה ששיגר השבוע הנאמן לבית המשפט נטען כי ללא אישור מהיר של הממונה על ההגבלים, לא ניתן יהיה להוציא לאור את העיתון מ-1 במאי. חברת תכלת, שבבעלות שלמה בן צבי ובני משפחתו, הזרימו עד כה 2.3 מיליון שקל למקור ראשון והודיעו כי יפסיק את ההזרמות, וכעת לא נותר כסף לתשלום לעובדים וספקים.

"ככל ולא יושלם אחד מהליכי המכר עד סוף חודש זה, לא ניתן יהיה לשלם את שכר העובדים מקופת הנאמנות, ולא יתאפשר להמשיך ולהוציא לאור של שני העיתונים ולהפעיל את אתר האינטרנט", כתב הנאמן.

אלא שבית המשפט לא קיבל את עמדת הנאמן שלפיה חברת תכלת לא תצטרך להמשיך להזרים כספים למקור ראשון. "אין ההודעה עומדת בהחלטת בית המשפט", כתב מינץ, והבהיר כי באישור הקפאת ההליכים נקבע כי חברת תכלת תעמוד בכל ההתחייבויות לעובדים, בנוסף להזרמות של 2 מיליון שקל, וכל הסכמה אחרת בין הנאמן לחברת תכלת אינה תקפה על פי דין.

משרדי "מעריב" בתל אביבצילום: דניאל בר און

בתוך כך, אם הממונה על ההגבלים יחליט שלא לאשר את מכירת "מקור ראשון" לאדלסון, עשוי הממונה להמליץ על מכירת העיתון הדתי-לאומי לידיו של המציע השני ברשימה – בעלי "ג'רוזלם פוסט" אלי עזור, שהגיש הצעה לרכישת העיתון תמורת 13.5 מיליון שקל (לעומת 14 מיליון שקל שהציעו "ישראל היום" ללא NRG).

המציע שהגיע למקום השלישי בקרב על "מקור ראשון", אודי רגוניס, מנכ"ל העיתון לשעבר שגיבש סביבו קבוצת משקיעים לרכישת העיתון, שיגר לממונה על ההגבלים מכתב שבו ביקש ממנו כי באם לא תאושר העסקה עם "ישראל היום", יאפשר הממונה גם לקבוצה שלו להתמחר על רכישת העיתון. לטענת רגוניס, מכיוון שלקבוצה אין כלי תקשורת הם יאושרו מיידית, וכפי שבית המשפט לא אישר מיידית את "ישראל היום" אלא איפשר התמחרות כך יש גם לבצע במקרה הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker